Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
17 Listopad 2020
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
Ternen inwestycujny przy ul. 1 Maja w Raciborzu
Teren inwestycyjny przy ul. 1 Maja w Raciborzu

Prezydent Miasta Racibórz zaprasza do wzięcia udziału w pierwszym publicznym przetargu ustnym nieograniczonym na zakup nieruchomości inwestycyjnej, położonej w Raciborzu przy ul. 1 Maja.

Niezabudowane działki gruntu, stanowiące łącznie jeden przedmiot sprzedaży – teren inwestycyjny o powierzchni 2,03 ha. Nieruchomość stanowi  własność Skarbu Państwa, w użytkowaniu wieczystym Gminy Miasta Racibórz, do dnia 5 grudnia 2089 r. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej ul. 1 Maja. Teren jest obecnie nie zagospodarowany i zakrzewiony.

Pierwotnie Miasto oferowało na terenie po byłej cukrowni nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 9,5 ha. Obecnie w ofercie pozostała ostatnia działka o powierzchni 2,03 ha. Pozostałe tereny zostały zakupione przez inwestorów zajmujących się m.in. produkcją systemów do balustrad całoszklanych i balustrad dla budownictwa ogólnego, produkcją elementów z branży odnawialnych źródeł energii oraz automatyki przemysłowej. Teren inwestycyjny zlokalizowany przy ul. 1 Maja to laureat konkursu „Grunt na medal 2018″ organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, którego celem było wyłonienie i promocja najlepszych terenów produkcyjnych w Polsce.

Cena wywoławcza nieruchomości to 770 000 zł. Cena uzyskana w wyniku przetargu powiększona zostanie o podatek od towarów i usług według stawki 23%.

Przetarg odbędzie się 1 grudnia 2020 r. o godzinie 11:00, w sali nr 125 na I piętrze Urzędu Miasta Racibórz przy ul. Króla Stefana Batorego 6.

Wadium: w kwocie 77 000,00 zł winne być uznane na rachunku gminy najpóźniej w dniu 24 listopada 2020 r.

Więcej informacji tutaj

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H