Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
26 Marzec 2020
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
Prezydent Dariusz Polowy podczas wideokonferencji ws. raciborskiej gospodarki
Prezydent Dariusz Polowy podczas wideokonferencji ws. raciborskiej gospodarki

Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy zwołał posiedzenie Konsultacyjnej Rady Gospodarczej w trybie wideokonferencji. Zgodnie z zaleceniem prezydenta Dariusza Polowego wiceprezydent Michał Fita przedstawił propozycje wsparcia ze strony samorządu dla lokalnego biznesu. Pomysły te skupiają się na ulgach, odroczeniach i umorzeniach w płatnościach na rzecz gminy. Wszyscy byli zgodni, że największą pomoc może zaoferować rząd, który już zapowiedział wprowadzenie pakietu pomocowego dla przedsiębiorców. Obrady Sejmu już w piątek.

Najszybszym i najprostszym działaniem ze strony miasta jest czasowe obniżenie czynszów od lokali miejskich. Może to dotyczyć 167 firm.

Ze strony miasta padła również deklaracja dalszego wspierania lokalnego biznesu poprzez akcje promocyjne i informacyjne. Będziemy zachęcać mieszkańców m.in. do korzystania z lokalnych usług, podobnie jak uczyniliśmy w sprawie ofert gastronomi i dowozu posiłków do domu. Będziemy uzupełniać informacje innych instytucji, aby pełny ich zakres był dostępny na stronie Miasta Racibórz.

Wszystkie przestawione pomysły podczas obrad Rady zostaną teraz przeanalizowane przez uczestników wirtualnego spotkania. Gremium ma się spotkać w przyszyły tygodniu, do kiedy mają być już znane propozycje rządu w sprawie kompleksowego wsparcia polskiej gospodarki. Będzie to kluczowe dla dalszego kierunku działania raciborskiego samorządu.

Obrady Konsultacyjnej Rady Gospodarczej

26 marzec 2020 5 zdjęć

26 marca 2020 r. odbyło się zdalne posiedzenie Konsultacyjnej Rady Gospodarczej. Debatowano o możliwościach wsparcia lokalnego biznesu ze strony Miasta Racibórz.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H