Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
28 Luty 2019
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
 Prezydent Raciborza Dariusz Polowy udał się do siedziby firmy Cobex. Spotkał się z Prezesem Zarządu panem Andrzejem Hotlosiem oraz Wiceprezesem Zarządu Panem Jackiem Leśniowskim i zaoferował pełne wsparcie oraz pomoc ze strony Urzędu Miasta m.in. w sprawach administracyjnych. Wizyta ta miała miejsce w związku z inwestycyjnymi planami Cobexu. Należy dodać, że spółka planuje rozpoczęcie w Raciborzu inwestycji o szacunkowej wartości 200 mln zł. Realizacja tej inwestycji oznaczać będzie budowę nowej hali oraz zwiększenie zatrudnienia o około 30. etatów. W rezultacie przełoży się ona na rozszerzenie możliwości produkcyjnych spółki Cobex oraz zabezpieczy na długi czas rozwój firmy i zatrudnienie dla kilkuset obecnych pracowników.


– Modernizacja zakładu to podstawa jego funkcjonowania w przyszłości – wyjaśnił Prezes Andrzej Hotloś.


– Mam świadomość przed jak trudnym i wielkim zadaniem Państwo stoją. Z troską przyglądam się Waszym planom. Możecie Państwo liczyć na pełne wsparcie ze strony miasta. Budujcie, inwestujcie, niech w Raciborzu stoją żurawie budowlane – zachęcał prezydent Polowy.


Inwestycja Cobexu (dawniej ZEW, a potem SGL Carbon) ma być zrealizowana na terenie obecnego zakładu przy ul. Piastowskiej i potrwa około dwóch lat

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H