Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Przedstawiciele Duńskiej Ambasady w Wodociągach (..)

Przedstawiciele Duńskiej Ambasady w Wodociągach Raciborskich

2022-09-20
 

19 września w siedzibie Wodociągów Raciborskich gościli przedstawiciele ambasady Królestwa Danii. Celem wizyty była wymiana doświadczeń oraz omówienie ewentualnej współpracy ukierunkowanej na zwiększanie efektywności energetycznej oczyszczalni ścieków, zmniejszaniem strat wody i szeroko pojętą adaptcję do zmian klimatycznych.

Celem duńskiej ambasady jest ustanowienie współpracyzainteresowanych przedsiębiorstw sektora komunalnego z sektora wodno-kanalizacyjnego z duńskimi firmami, instytucjami oraz samorządami. W zakreswspółpracy miałaby wchodzić wymiana informacji, wiedzy, technologii i doświadczeń w sektorze wodnym. Dla Duńczyków ważnym aspektem jest poszukiwanie rozwiązań pomagających stawić czoła wyzwaniom związanym z kurczącymi się zasobami wody pitnej, skażeniami, a także bezpieczeństwem przeciwpowodziowym. Niemniej istotnym aspektem jest również podnoszenie efektywności energetycznej, a co za tym idzie realny wpływ na zmniejszanie śladu węglowego.

Poniedziałkowa wizyta była efektem licznych spotkań, w których uczestniczyli pracownicy Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz w ramach tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W spotkaniu Miasto Racibórz reprezentował prezydent Dariusz Polowy.

 

do góry