Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Przełomowe modele biznesowe i sposoby ich finansowania

Przełomowe modele biznesowe i sposoby ich finansowania

2016-07-08

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z tworzenia modeli biznesowych. Zajęcia odbędą się 16 lipca 2016 r. (sobota) w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Raciborzu. Początek o godzinie 9:00.
Każdy przedsiębiorca potwierdzi - biznes plan sprawdza się świetnie, ale tylko do momentu obsługi pierwszego klienta. Później zwykle trzeba go aktualizować, co zabiera czas i energię. Prostym rozwiązaniem tego problemu jest model biznesowy, czyli narzędzie i schemat działań zarazem, które pozwalają rozpisać strategię firmy na jednej kartce, dzięki czemu można ją łatwo i szybko modyfikować.
Uczestnicy warsztatu w Inkubatorze Przedsiębiorczości dowiedzą się, jak opracować pomysł na biznes w formie modelu biznesowego. Poznają budowę szablonu modelu biznesowego, schematy tworzenia modeli biznesowych oraz techniki wspomagające ich projektowanie. W drugiej części warsztatu omówione zostaną sposoby finansowania pomysłów na biznes poprzez takie instrumenty wsparcia jak: dotacje na start, dotacje na doposażenie stanowisk pracy, crowdfounding, fundusze pożyczkowe, fundusze seed czy aniołowie biznesu.
Warsztat oparty jest o koncepcję opracowaną przez Alexa Osterwaldera i zaprezentowaną w książce "Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera". Zajęcia poprowadzi Radosław Knesz, doradca i koordynator w projekcie Inkubator Przedsiębiorczości w Raciborzu, menager Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim, Prezes Alergis sp. z o.o.; finalista ogólnopolskich konkursów startupowych, jak np. Chivas The Venture, Startup Fest czy "Kanwa Przedsiębiorczych", który wygrał prezentując swój pomysł na biznes w oparciu o ideę Modeli Biznesowych.
Warsztat jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem serwisu evenea.pl - TUTAJ


Przełomowe modele biznesowe i sposoby ich finansowania
data: 16 lipca 2016 r. | godz.: 9:00-13:00
miejsce: Racibórz, ul. Stefana Batorego 7 (sala konferencyjna, III piętro)
więcej informacji: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

do góry