Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
12 Lipiec 2019
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
Uczestnicy spotkania w sprawie przebiegu Odrzańskiej Drogi Wodnej
Uczestnicy spotkania w sprawie przebiegu Odrzańskiej Drogi Wodnej

Miasto Racibórz było gospodarzem spotkania przedstawicieli przygranicznych gmin leżących w biegu Odrzańskiej Drogi Wodnej z delegacją Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. ZMPSiŚ koordynuje pracę Biura do spraw rozbudowy Odrzańskiej Drogi Wodnej, od granicy z Czechami po ujście rzeki do Bałtyku.

11 lipca prezydent Raciborza Dariusz Polowy gościł Gabrielę Tomik, pełnomocnik Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Dorotę Dybkowską-Stefek, szefową Biura ds. Odrzańskiej Drogi Wodnej przy ZMPSiŚ, Łukasza Kolandę z zarządu ZMPSiŚ, wójta gminy Krzyżanowice Grzegorza Utrackiego oraz wójta gminy Gorzyce Daniela Jakubczyka w towarzystwie Bożeny Amalio-Nowak.

Robocze spotkanie dotyczyło projektowanej drogi wodnej na rzece Odra. Nadzór nad tą inwestycją sprawuje Biuro ds. Odrzańskiej Drogi Wodnej wraz z ekspertami z MGMiŻŚ. Goście przedstawili aktualny stan przygotowań oraz omówili czeskie studium wykonalności dla kanału Odra – Dunaj – Łaba. Rozmowy z przedstawicielami śląskich samorządów dotyczyły m.in. konsultacji najkorzystniejszego przebiegu drogi wodnej przez granicę państw, wykorzystania do tego Zbiornika Racibórz oraz wpływu inwestycji na otoczenie.

– Cieszy nas to, że w Raciborzu i na Śląsku nie trzeba już nikogo przekonywać do korzyści, jakie niesie Odrzańska Droga Wodna. Jesteśmy tu krok dalej od innych regionów. Wynika to z zaangażowania naszych samorządowców w ten temat. Rozmowy dotyczą nie tego czy realizować to zadanie, ale jak najkorzystniej to zrobić – powiedziała po spotkaniu Gabriela Tomik.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H