Poznaj terminy zapłaty opłat rocznych z tyt. przekształcenia prawa użytkowania wieczystego2 marca rusza nabór do przedszkoli. Dowiedz się więcej !
Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
21 Październik 2019
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
Racibórz na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw
Racibórz na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Przedstawiciele Urzędu Miasta Racibórz reprezentujący Invest in Racibórz w dniach 17-18 października wzięli udział w najważniejszym spotkaniu firm sektora MŚP w Europie, czyli 9. Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutowały najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.


Stanowisko Invest in Racibórz nie tylko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, ale również wiceprezydent Michał Fita aktywnie reprezentował Miasto Racibórz podczas panelu dyskusyjnego. Stoisko zorganizowane przez Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz promowało lokalne marki i wydarzenia tj.: Invest in Racibórz, Browar Raciborski, Sunex, Mieszko, Intro Festiwal.


Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstwjest już na stałe zapisane jest w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu trzech dni Kongresu przeprowadzonych zostało kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wzięli eksperci z kraju i zagranicy.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się panele prawne. O sytuacji prawnej przedsiębiorców debatowano także podczas Otwartego Posiedzenia Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Sporo można się było dowiedzieć o finansach i możliwościach rozwoju np. na rynku kanadyjskim lub węgierskim. Podczas warsztatu: „Kanada – rynek perspektyw dla każdej firmy”, przedstawiciele Departamentu Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych zaprezentowali korzyści płynące z podpisania CETA, czyli umowy gospodarczo-handlowej między Unią Europejską, a Kanadą.  Szukając dróg rozwoju poza Europą warto zwrócić uwagę na kanadyjski rynek.
Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z puli dofinansowania z Funduszy Norweskich. Operatorem programu dedykowanego Małym i Średnim Przedsiębiorstwom jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Możliwości dostępne na polskim rynku finansowym zostały przedstawione przez przedstawicieli Banku PEKAO, Pekao Leasing.

Poruszano ważne tematy związane z ekologią: dotyczące efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach, obiegu zamkniętego, niskiej emisji. Sesje ekologiczne przebiegały pod egidą Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Odbyły się również panele dyskusyjne:
    • dotyczące spraw miast i samorządów;
    • zorganizowane w ramach ścieżki Akademia Marketingu i Sprzedaży;
    • o emocjach w marketingu, skutecznych negocjacjach;
    • na temat marketingu sportowego.

Galeria zdjęć tutaj.

/Przedsiębiorczy Racibórz

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H