Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
12 Styczeń 2018
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
 

Inwestycje dla Polski, kapitał na rozwój dla samorządów poza środkami UE, realizacja „Pakietu dla miast średnich”, nowy produkt PFR jakim jest terminowa inwestycja kapitałowa w akcje lub udziały spółek komunalnych – to tylko niektóre spośród tematów poruszonych podczas konferencji Polskiego Funduszu Rozwoju i Ministerstwa Rozwoju. W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Miasta Racibórz Mirosław Lenk oraz Wiceprezydent Miasta Racibórz Irena Żylak.


Konferencja prezentująca ofertę wsparcia samorządów przez Polski Fundusz Rozwoju odbyła się w czwartek, 11 stycznia w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wydarzenie w którym udział wzięli m. in. Jerzy Kwieciński – Minister Inwestycji i Rozwoju oraz Adam Hamryszczak – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju było także okazją do noworocznego spotkania w gronie przedstawicieli samorządów.

Zaproszenie Prezydenta Raciborza do udziału w konferencji to pokłosie zgłoszonego w ubiegłym roku akcesu miasta do programu „Pakiet dla miast średnich” organizowanego właśnie przez Polski Fundusz Rozwoju, a opracowanego przez Ministerstwo Rozwoju. Jest to jeden z elementów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Dzięki udziałowi w tym programie Miasto Racibórz będzie miało możliwość zaprezentowania swoich potrzeb inwestycyjnych. Spotkanie przed inwestycyjne w Raciborzu odbędzie się jeszcze w tym roku.

Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju to grupa instytucji finansowych oferująca instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy. Działa w oparciu o profesjonalny zespół i najlepsze standardy międzynarodowe. Misją PFR jest realizacja programów sprzyjających zwiększeniu długoterminowego potencjału inwestycyjnego i gospodarczego Polski oraz wyrównywaniu szans i ochronie środowiska naturalnego.

Więcej informacji znajduje się na stronach: https://www.mr.gov.pl/ i https://www.pfr.pl/pl/.


Źródło www.pfr.pl, oprac. własne


Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H