Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Śniadanie biznesowe dla przedsiębiorstw społecznych oraz (..)

Śniadanie biznesowe dla przedsiębiorstw społecznych oraz fundacji i stowarzyszeń

2022-11-10
 

Już 16 listopada w Pizzerii Emilia Romagna w Raciborzu odbędzie się śniadanie biznesowe dla przedsiębiorstw społecznych oraz fundacji i stowarzyszeń. W programie przewidziano wykład Urszuli Szwed Prezeski Zarządu spółdzielni Parostatek, która opowie, jak przedsiębiorstwo społeczne może reagować na zmiany. Zapraszamy już od 8:00 – zaczynamy od pysznego poczęstunku i aromatycznej kawy.

Spotkanie rozpocznie krótkie wprowadzenie przedstawicieli OWES, którzy przedstawią ideę spotkania, zasady networkingu oraz opowiedzą o tym, dlaczego warto budować sieć kontaktów biznesowych. W dalszej części spotkania o swoich doświadczeniach przy wprowadzaniu zmian w przedsiębiorstwie społecznym opowie Urszula Szwed – dowiemy się jakie były początki Studia Ilustratorsko-Projektowego DINKSY (które powstało w związku z kryzysem innego przedsięwzięcia biznesowego) i poznamy odpowiedź na kilka pytań:

  •  co ciekawego może wyjść z kryzysu?
  • kiedy podjąć decyzję (i na bazie jakich danych) o dokonaniu zmiany w naszych działaniach biznesowych?
  • po czym poznać, że rzeczywistość biznesowa się zmieni (albo zmienia) tak, aby wychwycić to zanim będzie za późno?
  • co konkretnie można zrobić (jakie działania podjąć), kiedy chcemy coś zmienić (ale nie do końca wiemy od czego zacząć i jakie są w ogóle możliwości)?

Po wykładzie każdy z uczestników będzie mógł zaprezentować w krótkim 45-sekundowym wystąpieniu swoje przedsiębiorstwo, ofertę oraz wspomnieć jakich klientów lub partnerów biznesowych poszukuje. Po tej ekspresowej prezentacji będzie już nieco więcej czasu na indywidualne rozmowy. Zakładamy, że w spotkaniu weźmie udział około 20 osób, dlatego warto zabrać ze sobą co najmniej tyle wizytówek. Jeśli część networkingowa okaże się za krótka będzie możliwość przedłużenia spotkania.

Plan spotkania:
8:00-8:30  | Rejestracja gości, rozpoczęcie śniadania (kawa + poczęstunek)
8:30-8:40  | Otwarcie spotkania
8:40-9:10  | Urszula Szwed – Jak przedsiębiorstwo społeczne może reagować na zmiany
9:10-9:30  | 45 sekund dla każdego gościa na zaprezentowanie swojej oferty lub swojego przedsiębiorstwa
9:30-10:00| Networking w praktyce – czas kiedy się poznajemy i wymieniamy wizytówkami

Urszula Szwed
Od blisko 10 lat Prezeska Zarządu Parostatek Spn. S., odpowiedzialna za rozwój biznesowy tego podmiotu ekonomii społecznej. Doradczyni biznesowa dla przedstawicieli podmiotów kultury, ekonomii społecznej i sektorów kreatywnych. Współzarządzająca Studiem Ilustratorsko-Projektowym DINKSY. Współautorka narzędzia Otwarte Karty pomagającego tworzyć skuteczniej działające zespoły. Jest również współautorką strategii wprowadzającej to narzędzie na rynek. Nagrodzona nagrodami Śląska Rzecz oraz nagrodą Fundacji Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych za zaprojektowanie innowacyjnych modeli biznesowych. Uczestniczka misji handlowych (wraz ze Stowarzyszeniem Serfenta ) do Korei Południowej i na Islandię, podczas których były nawiązywane relacje biznesowe w obszarze produktów z kategorii dziedzictwo kultury. Współautorka podcastu „Korki z excela”, o liczeniu w małym biznesie.

***
Śniadanie biznesowe dla przedsiębiorstw społecznych, fundacji i stowarzyszeń
data: 16 listopada 2022 r. | godz.: 8:00-10:00
miejsce: Pizzeria Emilia Romagna (Plac Wolności 5, Racibórz)

Zapisy:https://app.evenea.pl/event/sniadanie-przedsiebiorcow-spolecznych/

do góry