Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
05 Luty 2018
kategoria:
Aktualności Gospodarcze

Co łączy PizzaPortal.pl oraz aplikacje Listonic i iTaxi? Osoba Lecha Kaniuka – jednego z najbardziej cenionych startupowców w Polsce. Już 15 lutego będzie można go spotkać w Raciborskiej Piwnicy, gdzie na zaproszenie Inkubatora Przedsiębiorczości, wygłosi wykład o tym, że w biznesie każdy może wiele osiągnąć, należy tylko działać.

W trakcie spotkania z Lechem Kaniukiem dowiesz się:
  • jak wyglądały początki jego przygody z przedsiębiorczością;
  • skąd czerpie biznesową wiedzę i co go motywuje do rozwoju własnego biznesu;
  • jak szuka biznesowych okazji;
  • jak metodą prób i błędów buduje się firmę, za którą inwestorzy wyłożyli 120 milionów złotych;
  • jak rozwija się firmę – już wspólnie z wspólnikami i inwestorami grupy międzynarodowej w 47 krajach – by doprowadzić ją do debiutu na giełdzie przy wartości 4 mld. euro.


Lech Kaniuk już jako 18-latek sprzedał swoją pierwszą innowację dla Wargon Alloys. Jako 20-latek został najmłodszym doradcą ds. innowacji w Szwedzkiej Państwowej firmie ALMI Foretagspartner. W 2006 r. stworzył spółkę KYAB AB, która na podstawie innowacji mierzy wykorzystywanie energii w budynkach. W 2008 r. otrzymał patent za innowacyjną przykrywkę do mikrofalówek. W 2009 r. wydał książę jak iść od pomysłu do komercyjnego produktu. Od 2006 roku pomagał tworzyć OnlinePizza Norden AB. W 2009 roku dołączył tam na pełen etat, żeby rozpocząć działalność w Polsce, a dokładnie w Łodzi. Tu Kaniuk założył spółkę córkę. Portal ruszył w styczniu 2010 roku. W ciągu zaledwie 2 lat udało się uzyskać przewagę na polskim rynku, głównie dzięki przejęciu konkurencyjnych podmiotów. W kwietniu 2011 roku PizzaPortal.pl przejął serwis NetKelner.pl. W tym samym roku wykupiono również udziały portalu Szama.pl. To spowodowało zdominowanie polskiego rynku zamówień jedzenia online. Rok 2012 to huczne przejęcie OnlinePizza Norden (w tym także łódzkiego portalu) przez niemieckiego inwestora – Delivery Hero, za które Kaniuk i jego wspólnicy otrzymali 120 milionów złotych.
Sukcesy sprawiły, że Kaniuk stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich startupowców. W 2013 r. otrzymał główną nagrodę w kategorii Wzór Przedsiębiorczości od SF BCC. Wśród nagrodzonych był również Rafał Brzoska, który otrzymał nagrodę w kategorii Siła Przedsiębiorczości.
Kaniuk jest również Członkiem Rady Nadzorczej w spółce, która stworzyła jedną z najpoluparnieszych aplikacji w Polsce, Listonic. Od 2013 roku inwestuje razem z Łukaszem Wejchertem w aplikację iTaxi (najpopularniejsza aplikacja do zamawiania taksówki w Polsce). W 2016 roku dołączył do iTaxi w roli Prezesa Zarządu, żeby rozwinąć aplikację w Polsce i wyjść na inne rynki poza polską.

REJESTRACJA

„Droga do sukcesu” – spotkanie z Lechem Kaniukiem
data: 15 lutego 2018 r. | godz.: 18:00-20:00
miejsce: Pub Raciborska Piwnica (Racibórz, Batorego 5)

źródło: Przedsiębiorczy Racibórz

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H