Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Wiceprezydent Wacławczyk na World Urban Forum 11

Wiceprezydent Wacławczyk na World Urban Forum 11

2022-07-12
 

Pod koniec czerwca w Katowicach miała miejsce prestiżowa impreza WUF11 - Światowy Kongres Miast. Wydarzenie to było świetną okazją do wymiany doświadczeń związanych z partnerstwem publiczno-prywatnym oraz podzieleniem się spostrzeżeniami na temat wyzwań jakie stoją przed współczesnymi samorządami. Miasto Racibórz reprezentowane było przez wiceprezydenta Dawida Wacławczyka oraz pracowników Wydziału Rozwoju UM Racibórz.

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum) to prestiżowa międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat w celu rozwoju obszarów miejskich i osiedli ludzkich. Jest to najważniejsze globalne wydarzenie dotyczące polityki, transformacji i rozwoju miast. Odbywa się ono co dwa lata i gości ponad 20 000 uczestników reprezentujących rządy, regiony, miasta, organizacje pozarządowe i instytucje finansowe.

Poprzednia edycja miała miejsce w 2020 w Abu Zabi - stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W tym roku w organizowanej w Katowicach konferencji czynny udział wziął Zastępca Prezydenta Miasta Racibórz Dawid Wacławczyk. Wiceprezydent na zaproszenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii był uczestnikiem panelu dyskusyjnego pt. „Przyszłość narodzi się w mniejszych miastach”, podczas którego wśród poruszanych tematów znalazły się istotne problemy oraz szanse, przed którymi stoją mniejsze ośrodki miejskie.

Głos Raciborza na organizowanej z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych konferencji to kolejny krok, aby nasze miasto partycypowało w tworzeniu nowych rozwiązań dla samorządów i ogółu społeczeństwa. To także doskonała okazja by dostrzec swoje szanse i zaczerpnąć merytorycznej wiezy od innych uczestników. To w końcu możliwość zaprezentowania Raciborza jako liczący się ośrodek miejski w naszym regionie.

Tutaj naprawdę wykuwa się przyszłość, a także dobrze rozumiana „polityka miejska” (...) Dziękuję za zaproszenie oraz świetne towarzystwo pozostałym uczestnikom panelu. Miałem zaszczyt znaleźć się obok osobowości takich jak znani autorzy książek o tematyce miejskiej Joanna Erbel i Filip Springer, Burmistrz Robert Maciaszek z Chrzanowa czy Zofia Krajewska i Magdalena Foltyniak (Metropolia GZM) - napisał na swoim profilu facebookowym Dawid Wacławczyk.

11 edycja World Urban Forum w Ktowicach odbywała się w dniach 26-30.06.2022 r.

do góry