Racibórz pomaga Ukrainie. Dołącz do akcji!
Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
24 Maj 2016
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
 

Myślenie o rozwoju, o gospodarce we współczesnym świecie z konieczności musi być globalne.

Inwestorzy, kapitał, pracownicy, surowce wędrują z jednego miejsca świata na drugie 24 godziny na dobę. Pieniądze istnieją raczej w wirtualnej przestrzeni przepastnych serwerowni, aniżeli w chłodnych skarbcach szacownych banków. Dlatego każde państwo, każda firma, każdy fundusz musi wiedzieć, co piszczy w globalnej Europejski Kongres Gospodarczytrawie ekonomii. Również samorząd terytorialny. Niesamowitą okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w gospodarce, z ludźmi, którzy ją kształtują, z przedstawicielami firm kreujących oblicze współczesnego świata są różnego rodzaju kongresy i fora gospodarcze.

W Polsce jednym z najważniejszych spotkań tego typu jest Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. W tym roku wspólne spotkanie przedsiębiorców, naukowców, ekonomistów, samorządowców i polityków miało miejsce już po raz ósmy. Kongres odbywał się w dniach 18 – 20 maja. W ciągu tych trzech dni przez tą swoistą agorę ekonomiczną przewinęło się ponad 8 tysięcy ludzi. W ponad 120 debatach wzięło udział ponad 700 prelegentów. Mówiono o sytuacji gospodarczej w Polsce, w Europie i na świecie. Pokazały się na nim osobistości z pierwszych stron gazet – wicepremier Mateusz Morawiecki, były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek czy Przewodniczący Rady Centrum Imienia Adama Smitha Robert Gwiazdowski. Na kongresie pojawili się przedstawiciele takich gigantów jak: Lotos, Microsoft, Budimex, PGNiG, Siemens, ING, Tauron.

Raciborski magistrat reprezentowała Zastępca Prezydenta Miasta Irena Żylak. Racibórz na tym kongresie szczególnie interesowało uczestnictwo w panelach: „Fundusze Europejskie 2014 – 2020”, „Metropolie i mniejsze miasta w Polsce. Dylematy rozwoju”, „Energetyka 2.0 – dziś i jutro, Inwestycje w innowacyjność w praktyce”, „Młodzi przedsiębiorcy. Nowy biznes nośnikiem innowacji”, „Rewitalizacja przestrzeni miejskiej”, „Zarządzanie współczesnymi miastami”, „Perspektywy rozwoju OZE w Polsce”, „Zarządzanie przestrzenią miejską”, „Regionalne strategie zapobiegające depopulacji”. 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H