terminarz dnia 12.10.2012
Sylwestrowa Gala Gwiazd "Melodie świata"
miejsce: RCK, ul. Chopina 21
data:
22.
08.
2012
do
31.
12.
2012
godzina: 22:00
kategoria: Ogólne
Już teraz warto pomyśleć o tym, gdzie spędzimy Sylwestra. I wybrać Raciborskie Centrum Kultury. W tę najbardziej magiczną noc w roku zapraszamy na pełną uroku, niezwykłą muzyczną podróż szlakiem przebojów operetki, opery, musicalu i piosenki.
Cieszące się niesłabnącą popularnością przeboje wszechczasów wypełnią repertuar koncertu - zawsze lubiany, łączący pokolenia i stale zyskujący nowych wielbicieli. W ponad dwugodzinnym koncercie zabrzmią m.in. melodie z operetek klasyków wiedeńskich E. Kálmána, i F. Lehára, musicali - „Skrzypek na dachu”, „Deszczowa piosenka”, „Evita”, „Hello, Dolly!”, „Upiór w operze”, „West Side Story” a także przepełnione słońcem pieśni neapolitańskie, pełne lekkości piosenki francuskie, rosyjskie romanse, przeboje wylansowane przez Edith Piaf i Francka Sinatrę. W programie nie zabraknie także muzycznych niespodzianek.
Sylwestrowa Gala Gwiazd – koncert bogaty w nastroje, obejmujący różne style i gatunki muzyczne zabrzmi w doskonałym ujęciu artystycznym. W koncercie wystąpią soliści: Sabina Olbrich-Szafraniec - sopran, Jolanta Kremer - sopran, Mateusz Zajdel - tenor, Ireneusz Miczka - baryton – artyści związani z Warszawską Operą Kameralną, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Operą Śląską, a także Zespół Wokalny Ad Libitum, tancerze oraz Śląska Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Czesława Majewskiego. Melodyjne kompozycje przeplatane będą lekkim, anegdotycznym słowem wiążącym Małgorzaty Mendel.
__________________________________________
Czesław Majewski - kompozytor, pianista, dyrygent i aktor kabaretowy, któremu popularność przyniosły występy w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej (pan Czesio) oraz programach muzycznych "Śpiewające fortepiany" (TVP2) i "Singa Dinga" (TV Puls), dodatkowo ubogaci koncert wirtuozerską grą na fortepianie.
Zespół Wokalny Ad Libitum – jeden z bardziej rozpoznawalnych zespołów wokalnych w kraju, składający się z zawodowych muzyków, z których właściwie każdy jest solistą. Zespół jest zdobywcą licznych nagród w krajowych i zagranicznych konkursach wokalnych.
Scenariusz i reżyseria: Grażyna Miczka, mCLASSIC Impresariat
Choreografia: Anna Siwczyk
W przerwie koncertu toast noworoczny z lampką szampana.
Bilety w cenie : 120,- 100,- do nabycia w kasie RCK, ul. Chopina 21
/wt.-czw. 14.30-18.30, pt.10.00-14.00/
tel. 32 412 32 45 www.rck.com.pl
_________________________________________________
Producent koncertu: mCLASSIC Impresariat, Raciborskie Centrum Kultury
[imp] Więcej niż lektury
miejsce: PWSZ w Raciborzu
data:
12.
10.
2012
kategoria: Biblioteka
W dniach 10 i 11 października w odbyło się kolejne już, VII Raciborskie Seminarium Pedagogiczne. W tym roku wykłady koncentrowały się wokół tematu Dziecko w dobie przemian cywilizacyjnych. Dzień pierwszy seminarium uświetniły wystąpienia Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej z Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom. Wśród prelegentów dnia drugiego - swoje referaty wygłosili min. Danuta Hryniewicz, Adam Reszka, Józefa Kielak oraz dr Jolanta Gabzdyl – znalazła się przedstawicielka Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, Pani Marzena Mróz. Kierownik Oddziału dla Dzieci MiPBP przybliżyła zgromadzonym w Sali im. J. von Eichendorffa PWSZ w Raciborzu obszary działania swojej placówki. Zgodnie z obecnymi trendami w światowym bibliotekarstwie raciborska biblioteka oferuje młodym odbiorcom o wiele więcej niż tylko zwykłe udostępnianie zbiorów. Oddział dla Dzieci poprzez różnorodną działalność stał się miejscem, gdzie młodzi czytelnicy mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz kształtować osobowość.
86 Urodziny Kubusia Puchatka
miejsce: Biblioteka, Oddział dla Dzieci, ul Kasprowicza
data:
12.
10.
2012
kategoria: Biblioteka
Dziś są twoje urodziny!Wszyscy życzyć ci spieszymy:szczęścia, zdrowia, pomyślności,tony miodu, moc radości.Hura! Hura! Hura!
A któż taki świętował urodziny? Solenizanta znają zapewne wszystkie dzieci i na widok pluszowego misia w czerwonym kubraczku bez problemu zakrzykną zgodnym chórem: Nasz Puchatek zawsze górą! Nasz ulubiony miś wyprawił 12 października huczne przyjęcie urodzinowe. Zaproszeni do raciborskiej biblioteki goście obdarowali sympatycznego jubilata prezentami, wykonanymi często własnoręcznie i z sercem. Kubuś może pochwalić się teraz piękną wystawą otrzymanych upominków. Cóż by to były za urodziny bez wesołych pląsów w rytm znanych przebojów? Nie wiemy. Wiemy natomiast, że w Stumilowym Lesie wszyscy lubią pobujać się, potupać i zawirować przy wtórze muzyki. W końcu nie na co dzień udaje się namówić naszego odrobinę leniwego Puchatka na tańce! Tańczyć można by i całą noc, jednak na nas czekały inne atrakcje. Kubuś jest misiem znanym i kochanym, nic dziwnego więc, że miał tego popołudnia wielu gości – Prosiaczków, Króliczków i Tygrysków -, którzy w podzielonym towarzystwie rywalizowali w biegu po śladach, torze przeszkód czy odgadywaniu zagadek i układaniu puzzli. Jako, że jesień zawitała do Stumilowego Lasu zabawiliśmy się w porządkowanie bałaganu w spiżarni (któż to widział wymieszać tak kasztany, żołędzie i głóg?) oraz tworzenie własnych wariacji jesiennych drzew. Nic tak nie pomaga ochłonąć po wszystkich grach i zabawach jak krótka opowieść. Umościwszy się wygodnie na dywanie mali goście wysłuchali historyjki o tym jak to Kubuś Puchatek zapomniał o własnych urodzinach. Na szczęście pamiętali o nich jego przyjaciele, szykując misiowi o małym rozumku piękną niespodziankę. 86 świeczek trudno pomieścić (i zdmuchnąć) na jednym torcie. Skoro jednak urodziny ma się raz w roku - jak stwierdził Kubuś - należy to uczcić fontanną złotych iskier. A co!I tak oto zakończyły się kolejne urodziny naszego kochanego misia, który mimo sędziwego już wieku wciąż lubi dobrą zabawę. No i miodek rzecz jasna…Galeria - 86 Urodziny Kubusia Puchatka
SINGLE I REMIKSY
miejsce: RCK RDK ul. Chopina 21
data:
12.
10.
2012
godzina: 18:00, 20:30
kategoria: Ogólne
Na premierze w południowej Polsce, która odbędzie się w Raciborzu gościć będziemy reżysera spektaklu OLAFA LUBASZENKO.
Sztuka „SINGLE I REMIKSY” Marcina Szczygielskiego to komedia demaskująca mechanizmy korporacyjnych stosunków i obnażająca rzeczywisty charakter życia wielkomiejskich singli, pozornie gloryfikujących swoją niezależność i swobodę, a tak naprawdę stających się niewolnikami wychwalanej przez siebie wolności i kariery.
Magda, kobieta sukcesu, prezes wielkiej korporacji wydawniczej, stawia na singli, bo przecież – jak mówi – singiel to najlepszy utwór na płycie. W firmie, którą dowodzi, szansę na karierę mają tylko single, więc wszyscy, którzy singlami nie są, wolą ukrywać swoje związki i małżeństwa. Gdy korporacja zostaje wchłonięta przez inną, większą, a nowe szefostwo postanawia zmienić charakter firmy na prorodzinny, Magda wpada w panikę.
Tym większą, że do Polski wysłany zostaje nowy przełożony, którego zadaniem ma być zweryfikowanie przede wszystkim jej pracy. Magda natychmiast musi zdobyć partnera! Jak jednak ma to zrobić, gdy przez całe swoje dotychczasowe życie unikała związków jak ognia i po prostu nie potrafi zbudować miłosnej relacji? Dochodzi do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zatem… wydanie służbowego polecania. Pech w tym, że wyznaczony do realizacji matrymonialnego zadania podwładny już ma żonę, którą w dodatku kocha, a wysłany z centrali weryfikator ma zjawić się w firmie lada chwila…
W spektaklu wystąpią :
Anna Mucha, Weronika Książkiewicz,
Lesław Żurek i Wojtek Medyński.
autor tekstu: Marcin Szczygielski
reżyseria: Olaf Lubaszenko
www.singleiremiksy.com
Bilety w cenie 70,- 50,- do nabycia w RCK, ul. Chopina 21 /wt.-czw. 14.30-18.30, pt.10.00-14.00/
tel. 32 412 32 45 www.rck.com.pl
JAK URODZIĆ I NIE ZWARIOWAĆ
miejsce: Kino PRZEMKO DK „Strzecha” ul. Londzina 38
data:
12.
10.
2012
godzina: 19:00
kategoria: Ogólne