terminarz dnia 27.06.2014
Wystawa czasowa „PIELGRZYMKI POLSKIE” - fotografie Adama Bujaka
miejsce: Muzeum - budynek ekspozycyjny ul. Gimnazjalna 1
data:
25.
04.
2014
do
30.
06.
2014
kategoria: Ogólne
"Pielgrzymki Polskie” to wzruszająca kronika wspólnej drogi Wielkiego Duszpasterza i Polaków przez 25 lat Pontyfikatu. Pokazuje miejsca, które bł. Jan Paweł II odwiedzał pielgrzymując do swojej Ojczyzny.
Autorem zdjęć prezentowanych na wystawie jest Adam Bujak, fotograf papieski, który towarzyszył Karolowi Wojtyle - bł. Janowi Pawłowi II z aparatem fotograficznym przez blisko 40 lat.
Przygody Koziołka Matołka - wystawa
miejsce: Galeria Gawra, ul. Kasprowicza 12
data:
26.
05.
2014
do
30.
06.
2014
kategoria: Biblioteka
Eksponaty udostępnione przez Witolda Tchórzewskiego - kustosza wystawy zorganizowanej z okazji 80-lecia Koziołka Matołka, w Muzeum Techniki w Warszawie.
Galeria Gawra (I piętro biblioteki) Biblioteka, ul. Kasprowicza 12 od 26 maja do 30 czerwca (w godzinach otwarcia biblioteki)
Wystawa uzbrojenia, narzędzi tortur oraz celi więziennej
miejsce: Baszta w Raciborzu ul. Basztowa
data:
23.
06.
2014
do
31.
08.
2014
godzina: 11:00-19:00
kategoria: Ogólne
Projekt nr PL.3.22/3.3.04/13.04141 „Racibórz i Opava – Miasta Historyczne” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa PRZEKRACZAMY GRANICE.
III Zamkowa Noc z Duchami
miejsce: Zamek Piastowski w Raciborzu
data:
27.
06.
2014
godzina: 19.00
kategoria: Biblioteka
27 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego tradycyjnie już na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się III Zamkowa Noc z Duchami. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla z tej okazji zorganizowała cykl zajęć dla najmłodszych uczestników imprezy.
O godzinie 19: 00 w trzech zamkowych salach zaroiło się od dzieci, które z zapałem zabrały się do tworzenia fantastycznych strojów balowych dla swoich papierowych duszków. Przy użyciu kredek, bibuły, papieru, kleju i nożyczek powstały prawdziwie „straszne” kreacje.
Na sali żyrandolowej odbywały się zaś zabawy sportowe, które rozruszały nawet najstarsze duchy. Skoki zespołowe, na skakankach, slalom i hokej przyciągnęły istne tłumy, a na przeszkodzie nie stanęły nawet powłóczyste szaty.
Zmęczone maluchy chętnie odpoczywały słuchając bajek Vaclawa Suplata, z których jasno wyniknęło, że duchy są bardzo wesołe i tak jak ludzie potrafią się bać… duchów.
Galeria - III Zamkowa Noc z Duchami