• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Kultura i sport/Kalendarium imprez

terminarz dnia 01.03.2023

Moja Biblioteka - ogólnopolski konkurs plastyczny

miejsce: Eureka - Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, ul. Kasprowicza 12
data: 1. 02. 2023 do 13. 04. 2023
kategoria: Biblioteka
Jak wygląda biblioteka Twoich marzeń? Czy podobna do tej, którą odwiedzasz i do której masz zawsze blisko? Biblioteka w Raciborzu świętuje w tym roku 75-lecie i z tej okazji ogłasza ogólnopolski konkurs plastyczny „Moja Biblioteka”. Przesłane prace mogą przedstawiać zarówno rzeczywiste biblioteki, jak i te wymarzone. W konkursie plastycznym raciborskiej biblioteki mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek. Prace będą oceniane w pięciu kategoriach wiekowych: do lat 6, od 7 do 10 lat, od 11 do 14 lat, powyżej 15 lat i w kategorii rodzinnej (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów). Przedmiotem konkursu jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej lub pracy przestrzennej przedstawiającej „swoją” bibliotekę, czyli zarówno tę znajdującą się w miejscu zamieszkania, jak również bibliotekę marzeń. Termin nadsyłania prac mija 30 marca. Prace należy dostarczyć osobiście do dowolnego oddziału i filii raciborskiej biblioteki lub do biblioteki powiatu raciborskiego. Adres do przesyłek pocztowych: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, ul. Jana Kasprowicza 12, 47-400 Racibórz, z dopiskiem: KONKURS PLASTYCZNY „Moja Biblioteka” . Uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu i wręczenia nagród nastąpi 13 kwietnia o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.

Szachy w Bibliotece

miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
data: 1. 03. 2023 do 8. 03. 2023
godzina: 16:00-17:00
kategoria: Biblioteka
Klub szachowy dla dzieci w wieku 6-10 lat. Klub jest kierowany do dzieci, które nigdy nie grały bądź miały z szachami styczność, ale nie znają zasad gry. Na spotkaniach klubowych zapoznają się z podstawami gry w szachy.

Sylwia Błach - spotkanie autorskie

miejsce: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, ul. Kasprowicza 12
data: 1. 03. 2023
godzina: 18.00
kategoria: Biblioteka
Sylwia Błach – rocznik 1991, zadebiutowała zbiorem opowiadań „Strach” w 2010 roku. W 2012 wydała pierwszą powieść „Bo śmierć to dopiero początek”. Jej opowiadania pojawiały się w licznych antologiach i czasopismach. Publikuje także w Czechach. Pisze felietony dotyczące niepełnosprawności w magazynie „Integracja”, publikuje artykuły technologiczne na portalu Homodigital.pl – Subiektywnie o technologii, a także publikuje w innych magazynach i na portalach. Uwielbia występować i dzielić się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami. Często mówi o życiu z niepełnosprawnością ruchową. Jako pracownik fundacji Jedyna Taka organizowała wybory Miss Polski na Wózku, a także pomagała w początkowej fazie organizacji wyborów Miss Świata na Wózku. W 2016 została wybrana jedną z 6 najbardziej inspirujących kobiet na świecie wg Panache Lingerie. W 2016 była jedną z promotorek akcji „Dotykam-wygrywam” promujących samobadanie piersi i profilaktykę raka piersi. Trafiła na Listę Mocy „100 najbardziej wpływowych Polaków i Polek z niepełnosprawnościami” wg Fundacji Integracja. W 2019 wzięła udział w konferencji organizowanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich, pojawiła się w kalendarzu charytatywnym Fundacji Wózkowicze i pojawiła się na okładce magazynu „Harper’s Bazaar” jako jedna z kobiet wprawiających inne kobiety w ruch.
do góry