Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

terminarz dnia 05.03.2023

Moja Biblioteka - ogólnopolski konkurs plastyczny

miejsce: Eureka - Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, ul. Kasprowicza 12
data: 1. 02. 2023 do 13. 04. 2023
kategoria: Biblioteka
Jak wygląda biblioteka Twoich marzeń? Czy podobna do tej, którą odwiedzasz i do której masz zawsze blisko? Biblioteka w Raciborzu świętuje w tym roku 75-lecie i z tej okazji ogłasza ogólnopolski konkurs plastyczny „Moja Biblioteka”. Przesłane prace mogą przedstawiać zarówno rzeczywiste biblioteki, jak i te wymarzone. W konkursie plastycznym raciborskiej biblioteki mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek. Prace będą oceniane w pięciu kategoriach wiekowych: do lat 6, od 7 do 10 lat, od 11 do 14 lat, powyżej 15 lat i w kategorii rodzinnej (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów). Przedmiotem konkursu jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej lub pracy przestrzennej przedstawiającej „swoją” bibliotekę, czyli zarówno tę znajdującą się w miejscu zamieszkania, jak również bibliotekę marzeń. Termin nadsyłania prac mija 30 marca. Prace należy dostarczyć osobiście do dowolnego oddziału i filii raciborskiej biblioteki lub do biblioteki powiatu raciborskiego. Adres do przesyłek pocztowych: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, ul. Jana Kasprowicza 12, 47-400 Racibórz, z dopiskiem: KONKURS PLASTYCZNY „Moja Biblioteka” . Uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu i wręczenia nagród nastąpi 13 kwietnia o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.

Szachy w Bibliotece

miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
data: 1. 03. 2023 do 8. 03. 2023
godzina: 16:00-17:00
kategoria: Biblioteka
Klub szachowy dla dzieci w wieku 6-10 lat. Klub jest kierowany do dzieci, które nigdy nie grały bądź miały z szachami styczność, ale nie znają zasad gry. Na spotkaniach klubowych zapoznają się z podstawami gry w szachy.

BASTION Raciborski Klub Fantastyki

miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
data: 2. 03. 2023 do 30. 03. 2023
godzina: 15:00 – 19:00
kategoria: Biblioteka
Klub Bastion zaprasza wszystkich amatorów fantastycznej literatury czy filmu, gier planszowych i komputerowych, sesji RPG oraz larpów na spotkania, które odbywają się w czwartki od godziny 15.00 do 19.00 w Sali Kolumnowej biblioteki.

XI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym

miejsce: Brama Zakładu Karnego w Raciborzu
data: 5. 03. 2023
godzina: 11:00
kategoria: RCK

5 marca XI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym . W Raciborzu biegniemy na symbolicznym dystansie 1963 metrów.

Start o godzinie 11.00, podobnie jak w roku ubiegłym biegacze wyruszą spod bramy Zakładu Karnego, jednego z najcięższych w czasach stalinowskiego terroru, natomiast meta jest przewidziana przy POMNIKU ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH -  miejscu upamiętnienia konkretnych NIEZŁOMNYCH,  tych którzy stracili życie w raciborskim więzieniu. Trasa jest zorganizowana przede wszystkim na terenie Parku im. Miasta Roth i obejmuje trzy okrążenia.

 

Celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. To właśnie w 1963 r. zginął Józef Franczak ps. „Lalek” – ostatni Wyklęty, który zginął podczas akcji.

Przypomnijmy, że od roku 2013 w przedsięwzięciu tym bierze udział coraz większa liczba biegaczy na całym świecie. Główny organizator Fundacja Wolność i Demokracja koordynuje zmagania już w ponad 300 miastach Polski, ale jak dotąd i w USA, Brazylii, Australii, Nowej Zelandii, Niemczech, Belgii, Austrii, Wielskiej Brytanii i na Litwie.

Organizatorami Biegu Tropem Wilczym w Raciborzu są: Raciborskie Centrum Kultury, Zakład Karny w Raciborzu, Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu, OSiR Racibórz, Raciborskie Środowisko Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Miasto Racibórz oraz WCR Rybnik.

 

Szczegóły na plakacie, zapisy https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php...

 

ZAPRASZAMY!

BRZYDKIE KACZĄTKO - spektakl

miejsce: Sala widowiskowa RCK DK STRZECHA (ul. Londzina 38)
data: 5. 03. 2023
godzina: 16:00
kategoria: RCK

Z powodu choroby aktorki spektakl „Brzydkie kaczątko” zostaje odwołany.
Zwrot biletów odbywa się taką drogą, jaką zostały zakupione.
Za utrudnienia przepraszamy.

Pewnego dnia, na zwykłym wiejskim podwórku, kaczą mamę spotyka ogromne szczęście. Z wysiadywanych jajek, jedno po drugim, wykluwają się śliczne, żółte kaczuszki. Jedno pisklę wygląda zupełnie inaczej…

Jedno pisklę wygląda zupełnie inaczej…
Spektakl „Brzydkie kaczątko” to historia oparta na baśni H. Ch. Andersena, opowiedziana w dość oryginalny sposób. Świat dziecka to głównie świat odczuć i emocji, dlatego w naszym przedstawieniu nie pada ani jedno (ludzkie) słowo. Do przekazu używamy uniwersalnego języka, którym jest obraz i dźwięk.

BRZYDKIE KACZĄTKO przygotowane przez Fundację Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie!

Spektakl kierowany do dzieci w wieku od 4 do 10 lat
Czas trwania 40 min.
Scenariusz: Ewa Gałat
Reżyseria: Marcin Truszczyński
Scenografia: Anna Zadęcka
Muzyka: Piotr Kubiak
Dekoracje i lalki wykonali: Anna Zadęcka, Ewa Gałat, Robert Gałat
Występują: Anna Zadęcka, Ewa Gałat

Bilety w cenie 20,- (dzieci) 25,- (dorośli) do nabycia w kasach RCK

 

Honorowane raciborskie karty: ,,Senior 60+'', ,,Rodzina+''

do góry