Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

terminarz dnia 15.03.2023

Moja Biblioteka - ogólnopolski konkurs plastyczny

miejsce: Eureka - Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, ul. Kasprowicza 12
data: 1. 02. 2023 do 13. 04. 2023
kategoria: Biblioteka
Jak wygląda biblioteka Twoich marzeń? Czy podobna do tej, którą odwiedzasz i do której masz zawsze blisko? Biblioteka w Raciborzu świętuje w tym roku 75-lecie i z tej okazji ogłasza ogólnopolski konkurs plastyczny „Moja Biblioteka”. Przesłane prace mogą przedstawiać zarówno rzeczywiste biblioteki, jak i te wymarzone. W konkursie plastycznym raciborskiej biblioteki mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek. Prace będą oceniane w pięciu kategoriach wiekowych: do lat 6, od 7 do 10 lat, od 11 do 14 lat, powyżej 15 lat i w kategorii rodzinnej (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów). Przedmiotem konkursu jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej lub pracy przestrzennej przedstawiającej „swoją” bibliotekę, czyli zarówno tę znajdującą się w miejscu zamieszkania, jak również bibliotekę marzeń. Termin nadsyłania prac mija 30 marca. Prace należy dostarczyć osobiście do dowolnego oddziału i filii raciborskiej biblioteki lub do biblioteki powiatu raciborskiego. Adres do przesyłek pocztowych: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, ul. Jana Kasprowicza 12, 47-400 Racibórz, z dopiskiem: KONKURS PLASTYCZNY „Moja Biblioteka” . Uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu i wręczenia nagród nastąpi 13 kwietnia o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.

BASTION Raciborski Klub Fantastyki

miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
data: 2. 03. 2023 do 30. 03. 2023
godzina: 15:00 – 19:00
kategoria: Biblioteka
Klub Bastion zaprasza wszystkich amatorów fantastycznej literatury czy filmu, gier planszowych i komputerowych, sesji RPG oraz larpów na spotkania, które odbywają się w czwartki od godziny 15.00 do 19.00 w Sali Kolumnowej biblioteki.

Kawiarenka seniora

miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
data: 7. 03. 2023 do 21. 03. 2023
godzina: 11:00
kategoria: Biblioteka
Jesteś samotną osobą w podeszłym wieku? Nie siedź sam w domu! Biblioteka zaprasza seniorów na spotkania przy kawie w kameralnym gronie. Będziemy rozmawiać, wymieniać poglądy i doświadczenia. Porozmawiamy na łatwe i trudne tematy. Spotkaj się z nami w co drugi wtorek zaczynając od 7 marca. Uwaga! Nie będziemy rozmawiać ani o polityce ani o religii! Masz ochotę dołączyć? Zapisz się dzwoniąc pod numer 32 415 37 24 (wew. 27) lub 515 276 612 albo przyjdź osobiście.

Niezła sztuka - kółko plastyczne dla dzieci. "Diorama"

miejsce: Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9
data: 15. 03. 2023 do 22. 03. 2023
godzina: 15.00 - 17.00
kategoria: Biblioteka
Kółko plastyczne dla dzieci daje przestrzeń do swobodnej pracy twórczej. Tutaj nikt nie martwi się wylaną na podłogę farbą. Tu eksperymentujemy, ćwiczymy rękę i oko oraz rozwijamy wyobraźnię! W tym miesiącu będziemy tworzyć konstrukcje przestrzenne - dioramy.   Liczba miejsc ograniczona - prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. Obowiązują wcześniejsze zapisy: telefon: 32 415 68 78, e-mail: f9@biblrac.pl

SZTUKA KADROWANIA - jubileuszowa wystawa fotografii członków Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON

miejsce: Galeria Gawra, ul. Kasprowicza 12
data: 15. 03. 2023
godzina: 17:00
kategoria: Biblioteka
Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON, działa oficjalnie od 2005 roku początkowo w Instytucie Sztuki PWSZ w Raciborzu, dziś w Instytucie Architektury ANS w Raciborzu od kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz. Swoją działalność zadebiutowało w Galerii GAWRA z siedzibą w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu wystawą fotografii i sprzętu fotograficznego oraz lekcją otwartą na temat: „Dawnych i współczesnych technik fotograficznych”, którą poprowadzili członkowie grupy założycielskiej: Joanna Klimczak i Stefan Krybus. Lista członków Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej w 2023 roku, czyli roku osiągnięcia pełnoletności (18 lat działalności artystycznej, edukacyjnej i naukowej) przekroczyła już liczbę 160. Uczestnicy fotonowych przedsięwzięć swoją pasję fotograficzną realizują zarówno indywidualnie, jak i zespołowo, zaś cel dążeń wyznaczają wspólny, a rezultaty tych twórczych działań w postaci fotograficznych obrazów rzeczywistości prezentują na wspólnych wystawach. W ten sposób odsłaniają rąbek swojej wyjątkowej wrażliwości. Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON, działa oficjalnie od 2005 roku początkowo w Instytucie Sztuki PWSZ w Raciborzu, dziś w Instytucie Architektury ANS w Raciborzu od kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz. Swoją działalność zadebiutowało w Galerii GAWRA z siedzibą w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu wystawą fotografii i sprzętu fotograficznego oraz lekcją otwartą na temat: „Dawnych i współczesnych technik fotograficznych”, którą poprowadzili członkowie grupy założycielskiej: Joanna Klimczak i Stefan Krybus.  Lista członków Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej w 2023 roku, czyli roku osiągnięcia pełnoletności (18 lat działalności artystycznej, edukacyjnej i naukowej) przekroczyła już liczbę 160. Uczestnicy fotonowych przedsięwzięć swoją pasję fotograficzną realizują zarówno indywidualnie, jak i zespołowo, zaś cel dążeń wyznaczają wspólny, a rezultaty tych twórczych działań w postaci fotograficznych obrazów rzeczywistości prezentują na wspólnych wystawach. W ten sposób odsłaniają rąbek swojej wyjątkowej wrażliwości.
do góry