Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

terminarz dnia 25.03.2023

Moja Biblioteka - ogólnopolski konkurs plastyczny

miejsce: Eureka - Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, ul. Kasprowicza 12
data: 1. 02. 2023 do 13. 04. 2023
kategoria: Biblioteka
Jak wygląda biblioteka Twoich marzeń? Czy podobna do tej, którą odwiedzasz i do której masz zawsze blisko? Biblioteka w Raciborzu świętuje w tym roku 75-lecie i z tej okazji ogłasza ogólnopolski konkurs plastyczny „Moja Biblioteka”. Przesłane prace mogą przedstawiać zarówno rzeczywiste biblioteki, jak i te wymarzone. W konkursie plastycznym raciborskiej biblioteki mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek. Prace będą oceniane w pięciu kategoriach wiekowych: do lat 6, od 7 do 10 lat, od 11 do 14 lat, powyżej 15 lat i w kategorii rodzinnej (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów). Przedmiotem konkursu jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej lub pracy przestrzennej przedstawiającej „swoją” bibliotekę, czyli zarówno tę znajdującą się w miejscu zamieszkania, jak również bibliotekę marzeń. Termin nadsyłania prac mija 30 marca. Prace należy dostarczyć osobiście do dowolnego oddziału i filii raciborskiej biblioteki lub do biblioteki powiatu raciborskiego. Adres do przesyłek pocztowych: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, ul. Jana Kasprowicza 12, 47-400 Racibórz, z dopiskiem: KONKURS PLASTYCZNY „Moja Biblioteka” . Uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu i wręczenia nagród nastąpi 13 kwietnia o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.

BASTION Raciborski Klub Fantastyki

miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
data: 2. 03. 2023 do 30. 03. 2023
godzina: 15:00 – 19:00
kategoria: Biblioteka
Klub Bastion zaprasza wszystkich amatorów fantastycznej literatury czy filmu, gier planszowych i komputerowych, sesji RPG oraz larpów na spotkania, które odbywają się w czwartki od godziny 15.00 do 19.00 w Sali Kolumnowej biblioteki.

Być jak Szymborska

miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
data: 17. 03. 2023 do 10. 04. 2023
godzina: 18.00
kategoria: Biblioteka
Anna Rozłucka-Jankowska - nauczycielka i bibliotekarka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu zaprasza chętnych uczniów szkół ponadpodstawowych w Raciborzu do udziału w konkursie „Być jak Szymborska” organizowanego w ramach projektu „Bierz książkę i yolo”. Konkurs skierowany jest do uczniów chcących wykazać się umiejętnościami plastycznymi lub literackimi. Zadaniem uczestników będzie wykonanie kolażu lub wyklejanki na podobieństwo tworzonych przez Wisławę Szymborską. W kategorii literackiej będzie można tworzyć lepieje lub limeryki, tak często pisane przez naszą noblistkę. Prace należy składać do 10 kwietnia 2023r. w bibliotece szkolnej ZSO nr 1 w Raciborzu lub przesłać na adres mailowy: anna.rozluckajankowska@wp.pl.Wyniki zostaną ogłoszone 14 kwietnia 2023r. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia 2023r. w bibliotece ZSO nr 1 w Raciborzu.Regulamin konkursu na stronie www.zso1raciborz.pl i www.biblrac.pl„Bierz książkę i yolo” jest realizowany w ramach projektu „Łączy nas biblioteka” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu w programie BLISKO.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

,,Ciuchowisko'' - wiosenne porządki

miejsce: Filia nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12
data: 25. 03. 2023
godzina: 10.00 - 15.00
kategoria: Biblioteka
Wiosenne porządki czyli darmowa wymiana ubrań w bibliotece! Przygotuj się do wiosny i odśwież swoją szafę w duchu eko: nie kupuj- wymieniaj!

Klub Ojca

miejsce: EUREKA - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
data: 25. 03. 2023
godzina: 11.00
kategoria: Biblioteka
Na uczestników marcowego spotkania czekają atrakcje: kurs pierwszej pomocy prowadzony przez raciborskich strażaków potwierdzony certyfikatem a na finał możliwość zajrzenia do strażackiego wozu. Zapraszamy wszystkich, nie tylko członków Klubu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

PRYWATNA KLINIKA - spektakl

miejsce: Sala widowiskowa RCK RDK (ul. Chopina 21)
data: 25. 03. 2023
godzina: 19:00
kategoria: RCK

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od Raciborskiego Centrum Kultury zaplanowany na 25 marca o godz. 19.00 spektakl PRYWATNA KLINIKA zostaje odwołany.

Zwrot biletów tylko taką drogą jaką zostały zakupione.

Za utrudnienia przepraszamy.  
Tu również wyrazistość postaci i komedia omyłek stanowia największy walor farsy Johna Chapmana i Dave'a Freemana.
Pewnego dnia w eleganckim mieszkaniu atrakcyjnej kobiety dochodzi do niecodziennego spotkania, w którym uczestnicza jej kochankowie, ich zony, najlepsza przyjaciółka, a także...nietrzeźwy, były mąż. Coraz bardziej nieprawdopodobne sploty dowcipnych sytuacji, kolejne nieporozumienia i próby ich wyjaśnienia wywołują salwy śmiechu wśród publiczności. Humor rozwija się od pierwszej do ostatniej sceny, aż do zaskakującego fnału.
Zapraszamy na przezabawną farsę, w której nie brakuje szalonych zbiegów okolicznosci, pomylonych tożsamości i karykaturalnych sytuacji.


Reżyseria: Karol Suszka

Występują:

Harriet - Małgorzata Pikus

Gordon - Grzegorz Widera

Alek - Zbigniew Radek

Ryszard - Tomasz Kłaptocz

Anna - Joanna Litwin

Magda - Lidia Chrzanówna

Mildred - Barbara Szotek-Stonawski

Organizator spektaklu - Krakowska Agencja Artystyczna

Bilety w cenie 110,- 100,- 90,- 80,- do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/300122

 

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/89733/Racib%C3%B3rz/Prywatna+Klinika/

do góry