Racibórz pomaga Ukrainie. Dołącz do akcji!
Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 31 marzec 2023

Moja Biblioteka - ogólnopolski konkurs plastyczny

Miejsce:
Eureka - Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, ul. Kasprowicza 12
Data:
2023-02-01 do 2023-04-13
Jak wygląda biblioteka Twoich marzeń? Czy podobna do tej, którą odwiedzasz i do której masz zawsze blisko? Biblioteka w Raciborzu świętuje w tym roku 75-lecie i z tej okazji ogłasza ogólnopolski konkurs plastyczny „Moja Biblioteka”. Przesłane prace mogą przedstawiać zarówno rzeczywiste biblioteki, jak i te wymarzone. W konkursie plastycznym raciborskiej biblioteki mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek. Prace będą oceniane w pięciu kategoriach wiekowych: do lat 6, od 7 do 10 lat, od 11 do 14 lat, powyżej 15 lat i w kategorii rodzinnej (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów). Przedmiotem konkursu jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej lub pracy przestrzennej przedstawiającej „swoją” bibliotekę, czyli zarówno tę znajdującą się w miejscu zamieszkania, jak również bibliotekę marzeń. Termin nadsyłania prac mija 30 marca. Prace należy dostarczyć osobiście do dowolnego oddziału i filii raciborskiej biblioteki lub do biblioteki powiatu raciborskiego. Adres do przesyłek pocztowych: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, ul. Jana Kasprowicza 12, 47-400 Racibórz, z dopiskiem: KONKURS PLASTYCZNY „Moja Biblioteka” . Uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu i wręczenia nagród nastąpi 13 kwietnia o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.

Być jak Szymborska

Miejsce:
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
Godzina:
18.00
Data:
2023-03-17 do 2023-04-10
Anna Rozłucka-Jankowska - nauczycielka i bibliotekarka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu zaprasza chętnych uczniów szkół ponadpodstawowych w Raciborzu do udziału w konkursie „Być jak Szymborska” organizowanego w ramach projektu „Bierz książkę i yolo”. Konkurs skierowany jest do uczniów chcących wykazać się umiejętnościami plastycznymi lub literackimi. Zadaniem uczestników będzie wykonanie kolażu lub wyklejanki na podobieństwo tworzonych przez Wisławę Szymborską. W kategorii literackiej będzie można tworzyć lepieje lub limeryki, tak często pisane przez naszą noblistkę. Prace należy składać do 10 kwietnia 2023r. w bibliotece szkolnej ZSO nr 1 w Raciborzu lub przesłać na adres mailowy: zostaną ogłoszone 14 kwietnia 2023r. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia 2023r. w bibliotece ZSO nr 1 w Raciborzu.Regulamin konkursu na stronie www.zso1raciborz.pl i www.biblrac.pl„Bierz książkę i yolo” jest realizowany w ramach projektu „Łączy nas biblioteka” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu w programie BLISKO.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

GraMy w ósemce

Miejsce:
Filia nr 8, ul. Żorska 2
Godzina:
16:00
Data:
2023-03-31 do 2023-03-31
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej gry! W marcu po raz drugi spotykamy się w ramach klubu gier planszowych. Jeśli lubisz grać w gry planszowe ale potrzebujesz kompana, jeśli chcesz sprawdzić co takiego jest w tych planszówkach, że inni ciągle o nich wspominają, jeśli masz ochotę na nowe wyzwania i przygody w fantastycznym świecie – celem twej wędrówki niech będzie Filia nr 8!

Aktywne Spotkania Dzieci z Teatrem - ,,Urodzinki Kubusia Puchatka”

Miejsce:
Sala kameralna DK STRZECHA (ul. Londzina 38)
Godzina:
17:00
Data:
2023-03-31 do 2023-03-31

„Urodzinki Kubusia Puchatka” rozpoczynają cykl Aktywnych Spotkań Dzieci z Teatrem, kierowany do dzieci w wieku 0 - 6 lat.

 

Ideą tego przedsięwzięcia jest wciągnięcie dzieci w proste spektakle, bliskość teatru, zaangażowanie dzieci w piosenkę, wspólną zabawę.

Zajęcia mają na celu pobudzenie wyobraźni dziecięcej.

Prostota i bezpośredni kontakt z dziećmi dadzą najmłodszym okazję do wejścia w rolę bohaterów. Każdy miesiąc będzie owocował innym przestawieniem i nowymi piosenkami

Przedstawienia to przede wszystkim dobra zabawa!

Zapraszamy!

 

Bilety w cenie 10,- (dzieci),  15,- (dorośli) do nabycia w kasach RCK oraz na biletyna.pl

Honorowane raciborskie karty:,,Senior 60+'', ,,Rodzina+''

Noc w Akademii Pana Kleksa - Noc z Andersenem 2023

Miejsce:
EUREKA - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
Godzina:
19.00
Data:
2023-03-31 do 2023-03-31
Bohaterem XX Nocy z Andersenem będzie Ambroży Kleks i jego przygody, a 125 urodziny autora Jana Brzechwy są doskonałą okazją by je przypomnieć. Biblioteka na całą noc zamieni się w słynną Akademię pan Kleksa. Uczestnicy spędzą czas m.in. na Kleksografii, Geografii, Przędzeniu liter a także poznają sekrety pana Kleksa. Wyruszą również w podróż do Alamakoty, Bajdocji oraz paru innych tajemniczych miejsc, które odwiedził ten słynny uczony. Całonocna impreza dla dzieci w wieku 8-11 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy do 24 marca 2023 we wszystkich filiach bibliotecznych i w EURECE. Liczba miejsc ograniczona.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H