Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

terminarz dnia 16.01.2024

Kocia Szajka - ustny konkurs wiedzy

miejsce: Eureka - Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, ul. Kasprowicza 12
data: 16. 01. 2024 do 25. 04. 2024
godzina: 16:00
kategoria: Biblioteka
"Grunt to draka!" Kocia Szajka pod wodzą byłego szefa kocich oddziałów specjalnych dba o ład i porządek w Cieszynie. Czy to duchy w teatrze, czy zuchwały napad na sklep rybny - Komandos, Lola, Morfeusz, bracia Piksele, Bronka i Poziomka wkraczają do akcji! Jeżeli i ty należysz do wielbicieli kryminałów z pazurem, weź udział w ustnym konkursie wiedzy z 3 pierwszych części Kociej Szajki, autorstwa Agaty Romaniuk ("Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi", "Kocia Szajka i ucho różowego jelenia", "Kocia Szajka i napad na moście"). UWAGA! Bronka Cieślar przygotowała dodatkowe pytania z wiedzy o Cieszynie! Rozpoznaj na zdjęciu miejsca z kart przygód Kociej Szajki, a zdobędziesz ekstra punkty! Konkurs odbędzie w formie ustnej 25 marca w Eurece-Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży, ul. Kasprowicza 12.

Połączeni dziedzictwem

miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
data: 16. 01. 2024
godzina: 17:00
kategoria: Biblioteka
„Połączeni dziedzictwem” to comiesięczne spotkania dla pasjonatów genealogii. Spotkania w bibliotece to miejsce wymiany doświadczeń w długiej podróży do odkrycia rodzinnych korzeni. Każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania w genealogicznej przygodzie może przyjść i podzielić się swoimi odkryciami, zadać pytania i uzyskać pomoc.

Klub Przyjaciół Biblioteki: kolędowanie z Zamkową Grupą Teatralną

miejsce: Filia nr 2 Ostróg, Bielska 12
data: 16. 01. 2024
godzina: 17:00
kategoria: Biblioteka
Każdego roku powstają nowe piosenki i pieśni związane z Bożym Narodzeniem, a jednak najbardziej kochamy znane nam kolędy! Zaśpiewajmy najpiękniejsze polskie kolędy wraz z Zamkowa grupą Teatralną! Takim powitaniem rozpoczęło się wspólne kolędowanie w bibliotece na Ostrogu w trakcie pierwszego w nowym roku spotkania Klubu Przyjaciół Biblioteki. Frekwencja nie zawiodła - kolędy niosły się wspaniale i docierały do każdego kącika biblioteki przy Bielskiej 12! Przy akompaniamencie maestro Zygmunta Zippla, Zamkowa Grupa Teatralna i goście zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy takie kolędy jak „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” czy „O gwiazdo Betlejemska”. Po wspólnym kolędowaniu omówiono plany na kolejne spotkania klubu w 2024 roku.  Galeria - Kolędowanie F2 - KPB
do góry