Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Rusza kolejna edycja Inkubatora Przedsiębiorczości

Rusza kolejna edycja Inkubatora Przedsiębiorczości

2022-02-01
 

Pierwszego lutego rusza kolejna, siódma już, edycja Raciborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Czego możemy się spodziewać w tym roku i kto będzie mógł skorzystać ze wsparcia doradców inkubatora?

W ofercie Raciborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości znajdą się znane z poprzednich lat usługi doradcze i informacyjne, wydarzenia biznesowe, spotkania typu Business Meet-up czy śniadania biznesowe oraz to co łączy teorię z biznesową praktyką, czyli konkurs na najlepszy pomysł biznesowy. Gdy tylko uczniowie wrócą do szkół podążą za nimi doradcy biznesowi inkubatora, którzy w tym roku przygotowali warsztaty praktycznej przedsiębiorczości, szkolne konkursy na biznesplany oraz wizyty studyjne w lokalnych przedsiębiorstwach.

Jak zapowiada Piotr Dominiak, koordynator Raciborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości ten inkubator będzie nieco inny: – Do tej pory wspieraliśmy firmy, głównie w początkowej fazie działalności oraz osoby, które dopiero chcą założyć lub marzą o własnym biznesie. To się oczywiście nie zmienia, ale od tego roku będziemy też wspierali organizacje i grupy lokalnych społeczników czy aktywistów, którzy chcą żeby Racibórz się rozwijał i tętnił życiem. Takie działania są czasem trudne do przekucia w projekt biznesowy, ale są niezbędne, by miasto było atrakcyjnym miejscem do życia, do inwestowania i do prowadzenia biznesu – wyjaśnia Dominiak. Dodaje też, że chciałby, żeby inkubator przestał działać w rytmie pandemicznych ograniczeń i wrócił to tego co było jego wizytówką: – Chyba zasłużenie nasz inkubator cieszył się opinią miejsca spotkań, wymiany doświadczeń, pomysłów, idei czy po prostu wizytówek. Jeśli tylko prognozy dotyczące końca epidemii się potwierdzą przystąpimy do organizowania regularnych wydarzeń na żywo, bo nam też bardzo ich brakuje.

Raciborskie Inkubator Przedsiębiorczości po raz kolejny będzie prowadzony przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. To o tyle korzystne dla mieszkańców Raciborza, że oferta punktu jest poszerzona o cały pakiet wsparcia, który CRIS proponuje w ramach innych swoich projektów i aktywności. Mowa m.in. o dotacjach na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych (do tej pory raciborscy przedsiębiorcy uzyskali od CRIS ponad 300 tys. zł dofinansowania, dzięki czemu w mieście powstało 10 nowych miejsc pracy) czy finansowym wsparciu w wysokości 45 tys. zł. na zaproponowane przez mieszkańców projekty dotyczące przyszłościowych obszarów, jak np. zielone miejsca pracy, zatrudnienie kobiet, zatrudnienie osób 50+.

Aby skorzystać ze wsparcia doradców Raciborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości należy wcześniej ustalić termin, temat, miejsce lub formę spotkania. – Szukasz pieniędzy na start, chcesz przegadać swój pomysł biznesowy lub skonsultować biznesplan, poszukujesz wsparcia, żeby rozwinąć swoją działalność? Spróbujemy ci pomóc. Wejdź na stronę PrzedsiebiorczyRaciborz.pl i zapisz się na spotkanie – zachęca Sebastian Garbacz, doradca biznesowy Raciborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Wsparcie świadczone w Raciborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości jest bezpłatne. Mogą z niego skorzystać mieszkańcy Raciborza lub osoby prowadzące w Raciborzu swoją działalność. Inkubator jest współfinansowany przez Miasto Racibórz.

Inkubator Przedsiębiorczości
ul. Batorego 7, pok. 4 (II piętro),
47-400 Racibórz
inkubator@cris.org.pl

do góry