• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/W Raciborzu powstanie nowe osiedle!

W Raciborzu powstanie nowe osiedle!

2022-02-25
 

Miasto pozyskało inwestora na teren przy ul. Brzozowej na Ostrogu.

Dziś (25.02.2022) w Urzędzie Miasta rozstrzygnięty został II pisemny przetarg nieograniczony na sprzedaż działki inwestycyjnej przy ul. Brzozowej o powierzchni 1,8998 ha. Spółka Kamta złożyła ofertę nabycia nieruchomości za 2 337 000,00 zł.

Oczekiwanym przez Gminę Racibórz zagospodarowaniem nieruchomości jest realizacja zabudowy mieszkaniowej, mającej na celu stworzenie osiedla mieszkaniowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

W przetargu, który podzielony został na dwa etapy magistrat poza oferowaną przez dewelopera ceną brał pod uwagę i oceniał koncepcję zagospodarowania tego terenu (dostępna w galerii pod postem). Nabywca zobowiązany jest zrealizować inwestycję w terminie do 5 (pięciu) lat od daty podpisania notarialnej umowy sprzedaży zgodnie z przedstawionymi wizualizacjami, przy czym rozpoczęcie zagospodarowania musi nastąpić w terminie do 3 lat.

Teren położony jest w ścisłym centrum, w sąsiedztwie starych stajni huzarskich, którego bezpośrednie otoczenie stanowi zabudowa jednorodzinna, tereny zielone (Park Zamkowy) i sportowo-rekreacyjne (Ośrodek Sportu i Rekreacji). Od strony północnej i zachodniej teren przylega bezpośrednio do obwałowań rzeki Odry.

 

do góry