Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/14 września posadź swojego krokusa

14 września posadź swojego krokusa

2023-09-07

Dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba! Z tej okazji, w ramach projektu „Śląskie. Przywracamy Błękit”, już w przyszły czwartek, 14 września, zapraszamy pod pomnik Matki Polki, gdzie wraz ze Szkolnym Zespołem Antysmogowym SP Słoneczna Kraina oraz uczniami raciborskich szkół i przedszkoli, oraz mieszkańcami Raciborza zasadzimy aż 6000 krokusów!!!

Najmłodsi przystąpią do sadzenia w godzinach dopołudniowych. Zapraszamy chętnych do przyłączenia się do akcji zwiększenia bioróżnorodności w mieście. Jeśli masz własne krokusy, przyjdź i dołącz, jeśli nie — miasto przygotowało pulę sadzonek. Od godziny 15:30 czekamy na chętnych.

Pierwsze efekty pojawiają się już w marcu, gdy tylko topnieje śnieg... A prawdziwą krokusową, pełną kolorów bombę, zobaczymy w kwietniu!

Ciekawostka: większość odmian krokusów zaliczana jest do miododajnych i pyłkodajnych roślin cebulowych. Krokusy są kwiatami dostarczającymi jeden z pierwszych pożytków dla pszczołowatych i za to właśnie są cenione przez pszczelarzy - oraz przez same owady. Są źródłem pyłku oraz nektaru.

Harmonogram sadzenia:

9:00-12:00 - sadzenie krokusów przez dzieci

15:30 - sadzenie krokusów przez chętnych (mile widzialna własna sadzonka)

stopka

do góry