• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Artur Barciś spotka się z fanami w bibliotece

Artur Barciś spotka się z fanami w bibliotece

2023-10-03

Stworzył jedne z najbardziej wyrazistych serialowych kreacji w polskiej telewizji! Najpierw publiczność pokochała go za rolę kanalarza Tadeusza Norka w „Miodowych Latach” a potem brawurowo zagrał Czerepacha, bezwzględnego doradcę wójta w kultowym już serialu „Ranczo”. Artur Barciś będzie gościem raciborskiej biblioteki 11 października.

Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Łodzi. Po studiach związał się z Teatrem na Targówku, w kolejnych latach współpracował także z Teatrem Narodowym. Aktualnie jest aktorem Teatru Ateneum w Warszawie. Sukces przyniosły mu charakterystyczne, świetne role w polskich serialach oraz w cyklu „Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego. Ostatnio, po ponad 40 latach ponownie zagrał w ekranizacji powieści „Znachor”, wcielając się tym razem w rolę kamerdynera w pałacu Czyńskich. W 2021 roku ukazała się książka „Aktor musi grać, by żyć” - wywiad rzeka z Arturem Barcisiem, który przeprowadziła Kamila Drecka.

Spotkanie z aktorem, połączone z podsumowaniem i wręczeniem nagród w konkursie wiedzy o serialu „Ranczo” zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu odbędzie się w środę 11 października o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Wstęp wolny!

do góry