• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Dzień Ziemi w Raciborzu. Trzy bociany uczyły dzieci (..)

Dzień Ziemi w Raciborzu. Trzy bociany uczyły dzieci ekologii

2023-04-27
 

Z okazji Dnia Ziemi w Raciborskim Centrum Kultury dzieci z naszego miasta mogły się przenieść wraz z trzema bocianami do Ekonolulu - krainy czystego powietrza i zadbanego środowiska. Spektakl zorganizowali pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska wspólnie z Ekodoradcą i Projektem „ Śląskie. Przywracamy błękit”.

Ciekawe przygody trzech bocianów, czyli głównych bohaterów przedstawienia, raciborskie dzieci uczyły się w przyjaznej atmosferze jak należy prawidłowo segregować odpady, poznały zasadę zero waste a także sposoby ochrony powietrza. Nauka pozytywnych nawyków odbyła się w atmosferze dobrej zabawy. Dzieci śpiewały i tańczyły wraz z aktorami do wesołych rytmów muzycznych z przedstawienia.

To już rok odkąd Miasto Racibórz przystąpiło do Projektu „Śląskie. Przywracamy błękit”, dzięki któremu powstało w urzędzie stanowisko Ekodoradcy Gminnego. Do jego zadań należą m.in. działania edukacyjne najmłodszych w zakresie ochrony powietrza i środowiska oraz pomoc mieszkańcom miasta w  pozyskiwaniu dofinansowania z funkcjonujących obecnie na rynku programów dotacyjnych. Z Ekodoradcą można się skontaktować pod nr tel. 32 7550 772 lub osobiscie w Urzędzie Miasta  w pok. 202.

do góry