• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Ekodoradczyni złożyła wizytę w Przedszkolu nr 9

Ekodoradczyni złożyła wizytę w Przedszkolu nr 9

2024-02-29

"Skąd bierze się smog ?" z takim tematem nasza ekodoradczyni odwiedziła Przedszkole nr 9 znajdujące się przy ul. Juliana Tuwima 1 w Raciborzu.

W środę 28 lutego za sprawą wizyty ekodoradczyni najmłodsze dzieci z dwóch grup wiekowych tj. z pięcioletnich "Myszek" oraz sześcioletnich "Żabek" mogły poznać wiele istotnych kwestii związanych z zanieczyszczeniem powietrza, sposobach walki ze smogiem w mieście oraz o właściwych postawach proekologicznych.

Przedszkolaki zostały zachęcone do sadzenia roślin w domach oraz do codziennego korzystania z aplikacji podającej stan jakości powietrza. Dzieci brały również udział w eksperymencie, dzięki któremu na własne oczy zobaczyły, jak wygląda smog.

Na koniec rozwiązały tajemnicze hasło z ekologicznego rebusa oraz obejrzały bajkę „Książę i smog”, z której dowiedziały się, w jaki sposób książę wygrał walkę ze złym smogiem zamieszkującym jego królestwo.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały plecaki ekologiczne do pokolorowania oraz kolorowanki "O smogu naszym wrogu" z logo projektu, które zostały zakupione ze środków Projektu "Śląskie. Przywracamy błękit". Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego, który jest realizowany przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. LIFE20 IPE/PL/000007-LIFE-IP AQP-SILESIAN-SKY

stopka

3 zdjęcia

Ekodoradczyni złożyła wizytę w Przedszkolu nr 9

3 zdjęcia

 

 

 

 

do góry