• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Mieszkańcy zapoznali się z wizją Rodzinnego Ogrodu (..)

Mieszkańcy zapoznali się z wizją Rodzinnego Ogrodu Rekreacji

2024-03-08

Dziś w godzinach południowych przy kościele pw. Matki Bożej Dariusz Polowy Prezydent Miasta Racibórz zapoznał okolicznych mieszkańców, pośród których pojawiła się duża grupa młodzieży z projektem nowego parku mającego powstać w najbliższym czasie.

Terenowe spotkanie Prezydenta Miasta Racibórz z mieszkańcami miało na celu dokładne przedstawienie i zwizualizowanie raciborzanom koncepcji Rodzinnego Ogrodu Rekreacji. Inwestycja, której efektem będzie powstanie nowego dużego miejsca do rekreacji na łonie natury, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom i prośbom spływającym do władz miasta o utworzenie kolejnych tego typu miejsc w Raciborzu.

Realne potrzeby

O utworzeniu kolejnego miejskiego parku, który miałby powstać przy ulicy Jana Pawła II, mówi się już od dłuższego czasu. Potrzeba takiego miejsca sygnalizowana była podczas wielu spotkań prezydenta z mieszkańcami, oraz wielokrotnie pojawiała się między innymi podczas tworzenia strategii dla miasta do roku 2030. Koncepcja nie jest więc świeżym i nagłym pomysłem, a jest wynikiem wielu godzin rozmów, konsultacji i starannego planowania.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości aż 8 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład, budżet miasta dołoży zaledwie 10% wartości całej inwestycji. Pozwoli to wykorzystać zaoszczędzone środki na kolejne inwestycje.

Mieszkańcy poznali szczegóły

Podczas dzisiejszego spotkania prezydent dokładnie wskazał zainteresowanym rozmieszczenie poszczególnych stref i elementów przyszłego parku. Trzy części parku to kolejno:

  • Strefa rekreacyjna o charakterze parkowym z pętlą spacerową, „polaną leśną”, suchą rzeką, przestrzenią piknikową z pergolą i bujanymi ławkami, itd.
  • Strefa aktywnego wypoczynku z mini torem rolkowym, linarium, tyrolką, przestrzenią piasku i atrakcji wodnych oraz z placem zabaw, w ramach którego przewidziano dominantę przestrzenną w formie zestawu zabawowego „Niedźwiadek”,
  • Strefa widokowa z drewnianym podestem z siedziskami o organicznej formie i dodatkowymi zestawami piknikowymi.

Podczas prezentacji, prezydent poczęstował przybyłych mieszkańców okolicznościowym tortem, by w pewien symboliczny sposób uczcić kolejną realizowaną z myślą o mieszkańcach inwestycję.

Więcej o Rodzinnym Ogrodzie Rekracji pisaliśmy TUTAJ.

30 zdjęć

Mieszkańcy zapoznali się z wizją Rodzinnego Ogrodu Rekreacji

do góry