Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Milionerzy czasu w raciborskiej bibliotece. Ruszył projekt (..)

Milionerzy czasu w raciborskiej bibliotece. Ruszył projekt Biblioteka z pasją

2024-03-07

Czy kiedykolwiek czułeś, że dzień był za krótki na wykonanie wszystkich zadań? Dlaczego w codziennym pośpiechu, goniąc za kolejnymi zadaniami i celami, łatwo zapominasz o własnych potrzebach? W raciborskiej bibliotece ruszył cykl spotkań z trenerką rozwoju osobistego Patrycją Chomiczewską w ramach projektu „Biblioteka z Pasją”. Pierwsze spotkanie warsztatowe dotyczyło skutecznej organizacji czasu.

Patrycja Chomiczewska — certyfikowana trenerka mentalna i mówczyni inspiracyjna zaproponowała czytelnikom raciborskiej biblioteki wyjątkowy warsztat „Skuteczna organizacja czasu”, w ramach którego uczestnicy nie tylko poznali techniki i strategie osiągania celów oraz efektywnej realizacji zadań, ale także mogli nauczyć się, jak równoważyć obowiązki z czasem dla siebie, aby nie tylko być produktywnym, ale także szczęśliwym i zdrowym. W trakcie prelekcji prowadząca odwołała się m.in. do książki „Czego najbardziej żałują umierający” Bronnie Ware. Okazuje się, że u kresu życia najczęściej żałujemy, że tak ciężko pracowaliśmy, straciliśmy kontakt z przyjaciółmi, nie pozwoliliśmy sobie na więcej szczęścia, nie mieliśmy odwagi być sobą oraz że nie robiliśmy tego, o czym marzyliśmy. Ale można to zmienić!

Spotkanie miało charakter warsztatowy – uczestnicy w kilkuosobowych grupach musieli m.in. rozpracować „trudny dzień Pana Tomka”, wypisać jak najwięcej związków frazeologicznych, przysłów czy powiedzeń ze słowem czas, a potem… zastąpić je słowem życie oraz wyznaczyć motywy przewodnie i pilne priorytety na dziś, oraz zapisać marzenia i niedokończone zadania. Na koniec Patrycja Chomiczewska udowodniła, że wielozadaniowość to mit – robiąc kilka rzeczy naraz, tak naprawdę niczego nie osiągamy!

Na kolejne spotkanie – „Metody ustalania i realizacji celów” - organizatorzy zapraszają w środę 17 kwietnia o godz. 18.00.

Projekt „Biblioteka z Pasją” realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz 2023/2024.

16 zdjęć

Milionerzy czasu w raciborskiej bibliotece. Ruszył projekt Biblioteka z pasją

 

do góry