Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Niezwykłe święto przyrody w Arboretum.

Niezwykłe święto przyrody w Arboretum.

2023-09-05

 

Raciborski Piknik Leśny, który odbył się 3 września dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i edukacyjnych przeżyć.

Gwiazdą kulinarnej części pikniku była Siostra wiatru - opowieść o tym, jak żyć prawdziwie, która przygotowała pyszne placuszki z pokrzywą i kurdybankiem, a także niezwykłą czekoladę sosnową i wiele innych smakołyków. Jej stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zapewniło wszystkim uczestnikom pełne brzuchy. 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach oddział w Raciborzu, przeprowadził fascynujące prelekcje na temat paszportów roślin, oznaczeń drewna oraz szkodników, które zagrażają naszym roślinom. Dzieci miały okazję samodzielnie poszukiwać szkodników na drzewach i na polanie, a następnie oglądać je pod binokularem, co stanowiło niezwykłą lekcję edukacyjną.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Raciborzu przygotowała repliki grzybów tych trujących i jadalnych. Dla najmłodszych uczestników przygotowała wiele zagadek i zadań plastycznych, które rozbudzały ich ciekawość i kreatywność.

Sklep Zoologiczny ZOO-MAR w Raciborzu przybliżył tajemnice karaczanów, wijów olbrzymich, ślimaków, żółwi i królików. Uczestnicy mieli okazję dotknąć i bliżej poznać te fascynujące stworzenia.

Teatr Atofri umilił czas koncertem kołysankowym, wprowadzając atmosferę relaksu i spokoju.

Największą atrakcją pikniku były drapieżne ptaki od firmy Falcon. Sowy, orły, myszołowy zachwycały rozmiarem i majestatem. Uczestnicy mieli unikalną możliwość podziwiania tych wspaniałych ptaków oraz dotknięcia ich piór.

Raciborski Piknik Leśny to wydarzenie, które zjednoczyło społeczność lokalną, przypomniało o pięknie i wartościach przyrody, a także dało możliwość wymiany poglądów i doświadczeń.

Dziękujemy wszystkim za udział i już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji tego niezwykłego święta natury!

 Organizatorem tego wydarzenia był Urząd Miasta Racibórz.

źródło:ABM

28 zdjęć

Raciborski Piknik Leśny

do góry