Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Ponad 35,5 milionów dla Raciborza na budowę 120 mieszkań (..)

Ponad 35,5 milionów dla Raciborza na budowę 120 mieszkań przy ul. Łąkowej. Miasto Racibórz z kolejnym, ogromnym dofinansowaniem

2023-03-02
 

W imieniu Prezydenta Dariusza Polowego Wiceprezydent Dominik Konieczny odebrał czek na kwotę 35 573 754,58 zł z dofinansowaniem na budowę bloków mieszkalnych TBS przy ul. Łąkowej w Raciborzu. Czek wręczony został przez Ministra Rozwoju i Technologii Pana Waldemara Budę w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii w Warszawie.

Wśród zgłoszonych samorządów tylko 7 uzyskało wsparcie finansowe. Przyznane środki pochodzą z Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego.

Otrzymane dofinansowanie, stanowiące 80% całości kosztów, przeznaczone zostanie na budowę dwóch pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Łąkowej. W sumie powstanie 120 nowych mieszkań, dedykowanych osobom spełniającym warunki przyznania mieszkania komunalnego.

Miasto Racibórz kładzie duży nacisk na zwiększanie ilości tanich mieszkań o wysokim standardzie. Rozwój bazy mieszkaniowej jest kluczowy w rozwoju miasta.

do góry