• Język migowy
  • BIP

Raciborski Piknik Leśny

2023-08-14

Serdecznie zapraszamy na Raciborski Piknik Leśny, który odbędzie się 3 września 2023 r. w godzinach od 13.00 do 18.00 na terenie Lasu Obora w Arboretum Bramy Morawskiej.

Raciborski Piknik Leśny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Imprezie towarzyszyć będzie koncert Teatru Atofri z Poznania, którego cechą charakterystyczną jest duża różnorodność instrumentów oraz obecność kontrabasisty. Klimat koncertu z całą pewnością zbliży słuchaczy do świata natury.

Ponadto odbędą się pokazy sokolnicze, w trakcie których będzie można podziwiać lot wytresowanych ptaków drapieżnych takich jak orły, sokoły, sowy i jastrzębie oraz wziąć udział w prelekcjach. Całość zorganizuje firma FALCON Usługi Sokolnicze z Bełchatowa.

Dodatkową atrakcją będzie obecność Akademii ZOO-MAR, która zaprezentuje małe zwierzęta, zarówno te z futerkiem jak i bez.

Uczestnicy w ramach planowanych warsztatów kulinarnych, będą mogli skorzystać z oryginalnego poczęstunku. Przygotowane zostaną m.in.: placuszki modrzewiowe, czekoladki sosnowe, szyszkowa lemoniada, zupa survivalowa, dzikie spring rollsy i wiele innych niezwykłych potraw.

W naszym Pikniku Leśnym weźmie udział Powiatowa Stacja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która przybliży dzieciom i młodzieży sekrety anatomii roślin i zwierząt m.in. poprzez możliwość zbadania wybranych gatunków pod mikroskopem.

Na wydarzeniu nie zabraknie również Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która specjalizuje się w owocach leśnych i grzybobraniu.

Patronem honorowym wydarzenia jest Radio Vanessa FM.

W przypadku wystąpienia opadów deszczu Piknik Leśny odbędzie się w Osadzie Drengów.

do góry