• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Raciborzanie zasługują na przepiękny i przemyślany (..)

Raciborzanie zasługują na przepiękny i przemyślany Rodzinny Ogród Rekreacji. Powstanie nowy park z wieloma atrakcjami w pobliżu kościoła pw. Matki Bożej

2024-03-01

Jest to kolejny, po parku Roth, element dużego projektu, który zakłada optymalne zagospodarowanie dla mieszkańców przestrzeni miejskich. Rodzinny Ogród Rekreacji powstanie na terenie niezagospodarowanej zieleni w obrębie ul. Jana Pawła II — w pobliżu kościoła pw. Matki Bożej w Raciborzu. Powstanie przemyślana w każdym detalu przestrzeń miejska dające możliwość relaksu oraz wytchnienia raciborzanom w każdym wieku. Co bardzo istotne dzięki dofinansowaniu w ramach programu Polski Ład oraz staraniom Prezydenta Miasta Dariusza Polowego, inwestycja o wartości 8 mln zł rozpocznie się już latem tego roku.

Jakość wykonania, projekt, pomysły oraz „klimat” ogrodu, który powstanie, mają sprawić, że będzie to miejsce przyciągające raciborzan w każdym wieku. Ponadto ma on być wizytówką Raciborza na zewnątrz. Szczególną uwagę poświęciliśmy takiemu zaprojektowaniu tej przestrzeni, żeby przez lata była świeża i nie ulegała „opatrzeniu”. W rezultacie korzystaliśmy z najlepszych wzorców i najnowszych trendów zagospodarowania przestrzeni miejskich. Oddajemy przestrzeń miejską najważniejszym osobom – raciborzanom. Chyba każdy przyzna, że bardzo brakowało takiego miejsca w tej części naszego kochanego miasta. Co bardzo istotne dzięki dofinansowaniu z programu Polski Ład w wysokości 8 mln zł, co stanowi aż 90% wartości projektu oraz dzięki pracy mojego zespołu, możemy ogłosić, że już wkrótce rozpoczniemy budowę tego wyjątkowego miejsca. – Powiedział Dariusz Polowy Prezydent Miasta.

Teren zostanie podzielony na trzy strefy funkcjonalne:

  1. Strefę rekreacyjną o charakterze parkowym z pętlą spacerową, „polaną leśną”, suchą rzeką, przestrzenią piknikową z pergolą i bujanymi ławkami, itd.
  2. Strefę aktywnego wypoczynku z mini torem rolkowym, linarium, tyrolką, przestrzenią piasku i atrakcji wodnych oraz z placem zabaw, w ramach którego przewidziano dominantę przestrzenną w formie zestawu zabawowego „Niedźwiadek”,
  3. Strefę widokową z drewnianym podestem z siedziskami o organicznej formie
    i dodatkowymi zestawami piknikowymi.

Na istniejącej skarpie zostanie wytyczona kręta ścieżka, a pomiędzy zakrętami wkomponowane zostaną zjeżdżalnie terenowe. Projekt przewiduje także instalację małej architektury, toalet publicznych, oświetlenia terenu oraz nasadzenia zieleni ozdobnej.

Dzięki tym działaniom Rodzinny Ogród Rekreacji stanie się nie tylko miejscem relaksu, ale także sercem życia społecznego, będąc przestrzenią, gdzie mieszkańcy będą mieli okazję spotkać się, spędzać czas ze sobą, organizować wydarzenia społeczne i kulturalne, budować więzi społeczne oraz cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu.

12 zdjęć

Powstanie nowy park z wieloma atrakcjami w pobliżu kościoła pw. Matki Bożej

 

do góry