• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Urząd Miasta pozyskał 2,5 mln zł na nowoczesną halę (..)

Urząd Miasta pozyskał 2,5 mln zł na nowoczesną halę sportową w Studziennej

2023-05-25
 

Miasto Racibórz pozyskało ponad 2,5 mln zł z programu rządowego Olimpia 2023 na budowę nowoczesnego obiektu sportowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4 Raciborzu. Środki te pozwolą na budowę sali sportowej wraz z zapleczem z szatniami, magazynami i toaletami oraz trzech boisk: do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Inwestycja ma na celu nie tylko podniesienie jakości infrastruktury, ale także rozwój sportowy, poprawę zdrowia poprzez aktywność fizyczną i integrację społeczności lokalnej.

Ten sukces to w 100% zasługa pracowników z Wydziału Edukacji pod kierownictwem Naczelnika Krzysztofa Żychskiego. Serdecznie dziękuję za ich zaangażowanie, opracowanie i przeprowadzenie pozytywnie rozstrzygniętego dofinansowania. W rezultacie mieszkańcy dzielnicy Studzienna otrzymają halę sportową, na którą już od wielu lat zasługują. Zapewnimy uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 nowoczesne i atrakcyjne miejsce, gdzie będą mogli rozwijać swoje sportowe pasje i talenty - Prezydent Miasta Dariusz Polowy.

Budowa rozpocznie się na początku 2024 roku  i potrwa do końca czerwca 2024 r.

Realizacja tego projektu jest odpowiedzią na realne potrzeby mieszkańców dzielnicy Studzienna, którzy od dawna sygnalizowali konieczność wybudowania nowej sali gimnastycznej. Będzie ona znaczącym wzbogaceniem dla szkoły i całej społeczności lokalnej. Inwestycja umożliwi organizację różnorodnych zajęć sportowych i rekreacyjnych, zapewniając uczniom oraz mieszkańcom możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego.

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, z okazji 100-lecia występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich, uruchomił Program budowy przyszkolnych hal sportowych. W ramach pierwszego naboru zostanie zrealizowanych 360 hal, w tym hala sportowa przy szkole w Raciborzu, Studziennej.

Nowoczesne boisko wielofunkcyjne nie tylko stworzy warunki do aktywności fizycznej, ale również będzie miejscem integracji społecznej i rozwijania wartości takich jak fair play, współpraca i duch sportowej rywalizacji. Mieszkańcy Raciborza otrzymają przestrzeń, w której będą mogli rozwijać swoje talenty sportowe, cieszyć się sportowymi wyzwaniami oraz budować więzi społeczne.

do góry