Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Zakład Aktywności Zawodowej w Raciborzu już o krok od (..)

Zakład Aktywności Zawodowej w Raciborzu już o krok od posiadania własnej siedziby

2023-10-23

Prezydent Dariusz Polowy wspólnie ze Stowarzyszeniem "Spektrum" poinformowali, że proces nabycia budynku przy ulicy Łąkowej w Raciborzu na potrzeby Zakładu Aktywności Zawodowej jest na bardzo zaawansowanym etapie. Oficjalne potwierdzenie przyjęcia oferty zakupu, złożonej przez Gminę Racibórz, zostało potwierdzone notarialnie.

 

To wielki dzień dla wspaniałych ludzi - niepełnosprawnych oraz związanych z tworzeniem Zakładu Aktywności Zawodowej w Raciborzu – Stowarzyszeniem „Spektrum”. Zakład Aktywności Zawodowej w Raciborzu to inwestycja w ludzi i w naszą społeczność. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak wartościową inicjatywę Stowarzyszenia "Spektrum" i razem tworzyć zasoby, w których każdy ma szansę na rozwój i samodzielność. - mówi Prezydent Miasta Racibórz.

 

Głównym celem powstania ZAZ w Raciborzu jest skuteczna aktywizacja mieszkańców z różnymi stopniami niepełnosprawności, dążąc do zwiększenia ich komfortu życia i, co równie istotne, wspomagając ich w osiągnięciu samodzielności. W Raciborzu żyje około 150 osób z niepełnosprawnościami w różnym stopniu. Aktywizacja ta pozwoli na ich rozwój i usprawnienie procesów rehabilitacji.

 

To wyjątkowe osiągnięcie otwiera nowe perspektywy dla niepełnosprawnych mieszkańców Raciborza. Lokalna społeczność nie może się doczekać momentu, kiedy ZAZ Racibórz stanie się miejscem, gdzie każdy zyska szansę na rozwój, spełnienie i osiągnięcie pełnej samodzielności.

do góry