Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
23 Kwiecień 2020
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
Racibórz otrzyma prawie 3 mln zł dofinansowania
Racibórz otrzyma prawie 3 mln zł dofinansowania

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych Miasto Racibórz otrzyma dofinansowanie do dwóch inwestycji drogowych. 1,7 mln zł na ul. Bojanowską i Chorwacką oraz 950 tys. zł na przebudowę ul. Czarnieckiego i Anny.

FDS to pula środków na remonty drogowe, jaką co roku przekazuje samorządom Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Listy zadań w ramach FDS zostały właśnie zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego. W tym roku Miasto Racibórz otrzyma z tego źródła wsparcie dla dwóch inwestycji:

1. Przebudowa ul. Bojanowskiej - drogi publicznej nr 290 013 S na odcinku o długości 0,79 km oraz budowa nawierzchni drogi gminnej - ul. Chorwacka - etap I o długości projektowanej jezdni 0,53 km. Planowany termin realizacji: czerwiec 2019 - październik 2021

2. Przebudowa ul. Czarnieckiego na odcinku projektowanej jezdni o długości 189 mb oraz przebudowa drogi - łącznik ul. Anny i Starowiejskiej na odcinku projektowanej jezdni o długości 303 mb. Planowany termin realizacji: maj 2020 - czerwiec 2021

Dofinansowanie z FDS do raciborskich inwestycji jest na poziomie 50 proc. Szacowana i całkowita wartość pierwszego zadania to 3,4 mln zł, zaś drugiego 1,9 mln zł.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H