Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
23 Kwiecień 2020
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
Nieruchomośc sprzedana. Nowy właściciel utworzy integracyjne przedszkole.
Nieruchomość sprzedana.
Nowy właściciel utworzy integracyjne przedszkole.
(zdj. Google Street View)

Półtora miliona złotych trafi do miejskiej kasy ze sprzedaży nieruchomości przy ul. Lwowskiej 9. Działkę o powierzchni 0,1257 ha wraz z trzykondygnacyjnym budynkiem o powierzchni użytkowej 1932,95 m2 nabyła Spółka cywilna KASK z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim. Nowego nabywcę wyłoniono w drodze I publicznego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości, a cena uzyskana w licytacji to 1 515 000,-zł. Nieruchomość w planie miejscowym przeznaczona jest pod zabudowę usług publicznych.

Z budynku przez lata korzystały liczne placówki oświatowe, w tym Szkoła Podstawowa 15, która miała tutaj swoją filię - tzw. Słoneczko oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu. Nowi właściciele zamierzają przeprowadzić kompleksowy remont oraz zaadoptować budynek do prowadzenia działalności gospodarczej w postaci Integracyjnego Przedszkola Terapeutycznego.

Jak informuje Spółka KASK, w przedszkolu stworzone zostaną warunki wychowawcze, edukacyjne oraz rehabilitacyjne, zapewniające wspomaganie oraz ukierunkowanie rozwoju dzieci niepełnosprawnych zgodnie z ich wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi. Inwestorzy otworzyli już podobne placówki m.in. w.: Bielsku Białej, Cieszynie, Jastrzębiu Zdroju, Jaworzynce, Płocku, Radlinie, Rybniku, Skoczowie.

Zgodnie z warunkami nabycia nabywca zobowiązany jest do zagospodarowania nieruchomości w terminie do 5-ciu lat od daty zakupu i rozpoczęcia inwestycji w terminie do 2-lat.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H