• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Jak stworzyć codzienny przewodnik po własnym biznesie na (..)

Jak stworzyć codzienny przewodnik po własnym biznesie na bazie Business Model Canvas

2023-03-10
 

Chcesz opracować model biznesowy swojej firmy? A może chcesz coś zmienić w ofercie, ale nie wiesz, kim są Twoi najważniejsi klienci i co jest dla nich wartością? Spotkaj się doradcą Inkubatora i rozłóż swoją działalność biznesową na części pierwsze przy pomocy Business Model Canvas.

Business Model Canvas pozwala przemyśleć i w przejrzysty sposób opisać główne elementy działalności firmy: segmenty klientów, kanały dystrybucji, relacje z klientami, kluczowe zasoby i czynności, biznesowych partnerów i dostawców, propozycję wartości oraz strukturę przychodów i kosztów. Wielką zaletą Business Model Canvas jest to, że do jego stworzenia wystarczy jedna kartka, po którą w każdej chwili można sięgnąć, by szybko upewnić się czy pomysł biznesowy, który wpadł nam właśnie do głowy wpisuje się w nasz model. Narzędzie to sprawdza się w każdej firmie, niezależnie od wielkości i branży. Korzystają z niego i startupy, i firmy z tradycyjnych branż, i korporacje.

Grupa docelowa:
Mikroprzedsiębiorcy

Cel konsultacji:
Lepsze zrozumienie planowanego lub realizowanego biznesu. Określenie najważniejszych czynności, o których powinniśmy pamiętać, aby systematycznie rozwijać działalność.

Przebieg konsultacji:
Doradca pomaga opracować podstawowy model biznesowy, który w praktyce codziennego działania firmy ma pomóc w podejmowaniu aktywności o największym strategicznym znaczeniu dla jej rozwoju. W trakcie konsultacji omówione zostają wszystkie elementy funkcjonowania biznesu w oparciu o Business Model Canvas.

BIO doradcy biznesowego
Sebastian Garbacz – doradca biznesowy, konsultant modeli biznesowych, specjalista ds. tworzenia projektów i pozyskiwania środków zewnętrznych, wspiera przedsiębiorców w zakresie uruchomienie i rozwoju działalności gospodarczej, tworzenia biznesplanów, wniosków pożyczkowych. Aktualnie zaangażowany w realizację takich projektów jak Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, Inkubator Przedsiębiorczości, Śląska Przestrzeń Innowacji.

 

***
Jak stworzyć codzienny przewodnik po własnym biznesie na bazie Business Model Canvas
godzina i forma spotkania: ustalane indywidualnie podczas kontaktu telefonicznego

Zapisy:https://app.evenea.pl/event/bmcanvas/index/krok-2?

do góry