Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Nie tylko dla początkujących. Business Model Canvas

Nie tylko dla początkujących. Business Model Canvas

2023-03-16
 

Raciborski Inkubator Przedsiębiorczości jest oparciem dla tych, którzy chcą dopiero zmierzyć się z biznesem i nie wiedzą od czego zacząć. Istnieje też po to, by pomagać mikroprzedsiębiorcom, którzy posiadają doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej i chcą rozwijać swoje firmy.

- Warto do nas przyjść, gdy pojawia się potrzeba zmiany, gdy ktoś chce coś poprawić w swoim biznesie, planuje zbudować nową ofertę produktów i usług lub chce uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku. W trakcie konsultacji rozkładamy działalność firmy na czynniki pierwsze, żeby lepiej ją zrozumieć i podejmować trafne decyzje biznesowe - mówi Sebastian Garbacz, doradca biznesowy Raciborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Doradcy Inkubatora pracują z użyciem narzędzi, takich jak Business Model Canvas czy Customer Journey Map. Chociaż te nazwy brzmią zagadkowo i obco odnoszą się do prostych i skutecznych schematów planowania, za sprawą których łatwiej odkryć, co jest istotą danego biznesu i co zrobić, by firma szła naprzód. Doradcy inkubatora dzięki tym narzędziom wspólnie z przedsiębiorcami opracowują dla firm strategia działania w pigułce.

- Sięgamy po narzędzia, które działają niezależnie branży. Używają ich z powodzeniem i technologiczne startupy, i firmy z bardziej tradycyjnych branż. Korzystamy z nich i my, by pomagać raciborskim mikroprzedsiębiorcom zrozumieć potrzeby klientów, poprawiać produkty czy usługi i po prostu ulepszać firmy. Efektem wspólnej pracy jest codzienny przewodnik po własnym biznesie - dodaje Sebastian Garbacz.

Zapisz się na spotkanie z doradcą i stwórz codzienny przewodnik po własnym biznesie na bazie Business Model Canvas.

https://app.evenea.pl/event/BMCanvas/

do góry