Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Konferencja podsumowująca projekt pn. „Standardy (..)

Konferencja podsumowująca projekt pn. „Standardy obsługi inwestora w samorządzie”

2023-09-18

W piątek 15 września 2023 r. wiceprezydent Dawid Wacławczyk wraz z pracownikami Wydziału Rozwoju, Wojciechem Hipnarowiczem i Krzysztofem Szczuką wzięli udział w konferencji podsumowującej wieloletni projekt pn. „Standardy obsługi inwestora w samorządzie”. Gospodarzem wydarzenia było Planetarium Śląskie w Chorzowie.

Głównym celem projektu było wsparcie prezydentów, wójtów, burmistrzów, kadry kierowniczej oraz pracowników jednostek samorządu terytorialnego w tematykę inwestycyjną, podniesienie poziomu ich wiedzy oraz podniesienie jakości obsługi inwestora w gminach regionu.

Aż 46 gmin z całego regionu w tym Racibórz, otrzymały certyfikaty z rąk marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego i przewodniczącego sejmiku, prof. Marka Gzika.

Wiceprezydent Dawid Wacławczyk podczas swojej wypowiedzi wyjaśnił, jak wielkie znaczenie dla gmin miał udział w tym projekcie.

Dla Miasta Racibórz bardzo ważne jest wspieranie tego typu przedsięwzięć. Tutaj warto wspomnieć o szkoleniach i wizytach studyjnych, które w ramach wspomnianego wyżej projektu odbyły się w dniach 15-23 maja br. w Raciborzu i zgromadziły w sumie aż 70 samorządowców z miast i gmin z terenu województwa śląskiego oraz przedstawicieli Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.

Projekt „Standardy obsługi inwestora w samorządzie” został zrealizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a jego wartość wyniosła 2 mln zł, z czego 1,8 mln zł stanowiło dofinansowanie z UE.

6 zdjęć

Konferencja podsumowująca projekt pn. „Standardy obsługi inwestora w samorządzie”

6 zdjęć

 

 

 

do góry