Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Konsultacje z firmami zainteresowanymi udziałem w (..)

Konsultacje z firmami zainteresowanymi udziałem w odbudowie Ukrainy

2023-09-14

Zapraszamy na konsultacje dla firm, które chcą aktywnie uczestniczyć w procesie odbudowy powojennej Ukrainy!

Data: 19 września o godzinie 12:00 planowane zakończenie godzina 13:45.

Miejsce: Raciborskie Centrum Kultury, ul. Chopina 21, sala na I piętrze.

Udział ekspertów:

W konsultacjach wezmą udział przedstawiciele instytucji rządowych i kluczowych organizacji gospodarczych, takich jak Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Biuro Obsługi Pełnomocnika Rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej. Będzie to okazja do spotkania wyjątkowych ekspertów bezpośrednio zaangażowanych proces inwestowania na Ukrainie.

Wyjątkowy Gość:

Wyjątkowym gościem będzie Pani Jadwiga Emilewicz - Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej. Pod jej przewodnictwem odbędzie się wydarzenie i ona sama również będzie do dyspozycji przedsiębiorców. 

Cel Konsultacji:

Celem naszego spotkania jest wspólna refleksja nad działalnością firm na ukraińskim rynku, zarówno teraz, jak i w okresie powojennej odbudowy. Eksperci z różnych dziedzin odpowiedzą na Wasze pytania, wskażą dostępne programy wsparcia, oraz będą zbierać Wasze uwagi i obserwacje na temat wyzwań, z jakimi spotykacie się na Ukrainie.

Spotkania będą miały formę swobodnych rozmów ekspertów trwających 15 minut z każdą firmą, dlatego zachęcamy do przygotowania konkretnych pytań i tematów do omówienia.

Dlaczego warto wziąć udział:

Odbudowa Ukrainy po trudnym okresie wojny to nie tylko szansa dla tego kraju, ale także atrakcyjna perspektywa dla polskich przedsiębiorców. W obecności blisko 600 polskich firm na Ukrainie podczas trwającego konfliktu wojennego, widzimy ogromne zainteresowanie polskiego sektora biznesowego tym obszarem. Polskie firmy dysponują wiedzą i doświadczeniem, które mogą znacząco przyczynić się do odbudowy i rozwoju Ukrainy.

Dlatego też serdecznie zachęcamy przedstawicieli firm z różnych sektorów polskiej gospodarki do aktywnego uczestnictwa w procesie odbudowy Ukrainy poprzez udział w tych konsultacjach. Wasze wnioski i obserwacje będą miały bezpośredni wpływ na Białą Księgę, którą przygotowuje Biuro Pełnomocnika Rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej, oraz pozwolą na omówienie Waszych potrzeb z zaproszonymi ekspertami.

Dołączcie do nas 19 września i wspólnie stwórzmy lepszą przyszłość dla Ukrainy i polskiego biznesu!

do góry