Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
13 Luty 2020
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
Konsultacje dotyczące Parku Kulturowego w Raciborzu
Konsultacje dotyczące Parku Kulturowego w Raciborzu

Kolejny etap konsultacji projektu uchwały w sprawie wprowadzenie w centrum Raciborza Parku Kulturowego Stare Miasto. Tym razem urzędnicy spotkali się z przedsiębiorcami, pracującymi w obrębie planowanego parku. Gości w urzędzie przyjęli wiceprezydent Michał Fita, Miejska konserwator zabytków Maria Olejarnik oraz Ireneusz Burek, przewodniczący Rady konsultacyjnej przy prezydencie miasta.

Park kulturowy stanowi szczególną formę ochrony stworzoną z myślą o ochronie wyróżniających się krajobrazowo terenów z zabytkami nieruchomymi charakterystycznymi dla miejscowej tradycji budowlanej i osadniczej. Na obszarze parku kulturowego ustanowione byłyby zakazy i ograniczenia dotyczące m. in. umieszczania tablic, napisów i ogłoszeń reklamowych, czy form małej architektury. Intencja jest taka, by chronić i eksponować to co najbardziej wartościowe z punktu widzenia dorobku historycznego, architektonicznego i urbanistycznego miasta.

Podczas spotkania z przedsiębiorcami przedstawiono projekt uchwały, omówiono podstawowe założenia tej formy ochrony krajobrazu oraz zebrano uwagi od zainteresowanych. Zebrane podczas dyskusji głosy przyczynią się do wypracowania ostatecznej formy uchwały. W planach kolejne spotkanie z przedsiębiorcami z centrum miasta.

Przypominamy ponadto o możliwości wnoszenia uwag do wspomnianego projektu uchwały, w ramach konsultacji społecznych. Wnioski przyjmowane są do 18 marca w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Racibórz.

Konsultacje w sprawie Parku Kulturowego Stare Miasto w Raciborzu

13 luty 2020 4 zdjęć

Kolejny etap konsultacji projektu uchwały w sprawie wprowadzenie w centrum Raciborza Parku Kulturowego Stare Miasto. Tym razem urzędnicy spotkali się z przedsiębiorcami, pracującymi w obrębie planowanego parku.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H