Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
11 Maj 2019
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
 

Inwestorzy, którzy kupili działki w strefie przy ul. Bartka Lasoty idą jak burza.

Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie zakładu - firmy Steel Wings, w którym na zaproszenie prezesa firmy – Marcusa Reisera uczestniczyli przedstawiciele miasta, kontrahenci i inni zaprzyjaźnieni przedsiębiorcy.

Utworzenie strefy gospodarczej przy ul. Bartka Lasoty to jeden z kluczowych punktów Programu Wspierania Przedsiębiorczości. Pomysł na jej utworzenie okazał się strzałem w dziesiątkę, co potwierdza fakt, że wszystkie działki w bardzo krótkim czasie znalazły swoich nabywców.

Miasto przygotowało do sprzedaży 9 działek o mniejszych powierzchniach (od 0,25 -0,78 ha), do których zapewniło odpowiedni dojazd i uzbrojenie dzięki zrealizowanej inwestycji drogowej o wartości ponad 2,2 mln zł, na którą pozyskało dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Markus Reiser – właściciel firmy Steel Wings, który zdecydował się na inwestycję w raciborskiej strefie, reprezentuje branżę metalową. Inwestor prowadzi działalność w Niemczech i Raciborzu. Firma zajmuje się  produkcją elementów ze stali nierdzewnej: balustrad, bram, ogrodzeń. A cały towar jest eksportowany na rynek niemiecki. Na zakupionym terenie przedsiębiorca postawił halę o powierzchni ok. 600m².
Już wkrótce na Bartka Lasoty ruszą kolejne zakłady.

 

Pierwszy zakład w strefie gospodarczej już otwarty

11 maj 2019 3 zdjęć

Inwestorzy, którzy kupili działki w strefie przy ul. Bartka Lasoty idą jak burza

 

 

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H