Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
30 Kwiecień 2019
kategoria:
Aktualności Gospodarcze

Pod kanałem Ulga zostanie przeprowadzony przewiert. To inwestycja w rozbudowę sieci miejskich wodociągów.

W dniu 19 marca 2019 roku podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych na wykonanie przejścia siecią wodociągową za pomocą przewiertu HDD pod kanałem Ulgi w Raciborzu. Już w miesiącu kwietniu rozpoczęły się pracę przygotowawcze. Nowy odcinek zostanie wykonany równolegle do istniejącej już sieci wodociągowej. Inwestycja ta zapewni ciągłość w dostawie wody dla rozrastających się dzielnic miasta Raciborza leżących za Kanałem Ulgi tj. Brzezie, Obora i Markowice oraz gmin ościennych Lubomia i Kornowac. Budowa drugiego przejścia siecią wodociągową pod kanałem Ulgi wpłynie na zapewnienie bezpieczeństwa dostawy wody.

Horyzontalne przewierty kierunkowe (w skrócie HDD) to nowoczesna technologia polegająca na wykonywaniu poziomych przewiertów sterowanych. Jest ona zaliczana do grupy tzw. technologii bezwykopowych. Zastosowana metoda układania instalacji podziemnych polega na wykonaniu otworu pilotażowego, rozwierceniu go do odpowiedniej średnicy, a następnie na wciągnięciu zaprojektowanej rury osłonowej i przewodowej.

W Raciborzu wykonany zostanie odcinek o długości około 270 mb z rur PE o średnicy 315 mm w rurze ochronnej PE o średnicy 500 mm metodą HDD. Wartość robót budowlanych wyniesie 680 tysięcy złotych. Planowany termin zakończenia inwestycji to 19.06.2019 r.

Na załączonej grafice Gaz System-u przedstawiamy schemat przewiertu HDD na przykładzie układania gazociągu.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H