• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Ponad 70 przedstawicieli gmin województwa śląskeigo (..)

Ponad 70 przedstawicieli gmin województwa śląskeigo odwiedziło Racibórz

2023-05-19
Ponad 70 uczestników bierze udział w cyklu szkoleńprojektu "Standardy obsługi inwestora w samorządzie"
Ponad 70 uczestników bierze udział w cyklu szkoleń projektu "Standardy obsługi inwestora w samorządzie"
 

Od poniedziałku trwa cykl szkoleń projektu "Standardy obsługi inwestora w samorządzie" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, które odbywają się w Raciborzu. Szkolenia organizowane przez Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu S.A. gromadzą co roku urzędników gmin województwa śląskiego.

Jak dobrze wykorzystać potencjał mediów

Projekt ten organizowany jest od 2019 roku dla kadry urzędniczej i jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. W obecnym, drugim etapie projektu prowadzony jest cykl szkoleń dla kadry kierowniczej i merytorycznej, obejmujących takie zagadnienia, jak rola mediów (w tym społecznościowych), wystąpienia publiczne, czy efektywność osobista, czyli doskonalenie umiejętności społecznych. W tym roku szczególnym punktem szkoleń są wizyty studyjne w raciborskich przedsiębiorstwach.

Działania projektu obejmują następujące aspekty:
-dedykowane szkolenia dla kadry kierowniczej jst,
-specjalistyczne szkolenia dla pracowników jst,
-wizyty studyjne,
-doradztwo indywidualne,
-opracowanie filmu promującego atrakcyjność inwestycyjną on-line,
-przygotowanie analizy potencjału gospodarczo-inwestycyjnego jst,
-certyfikat wdrożenia krajowych standardów obsługi inwestora.

Przez sześć dni śląscy urzędnicy poznają Racibórz, lokalny biznes i działania miasta na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. W wydarzeniu biorą udział także Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, oraz jego zastępca Dawid Wacławczyk, którzy podczas szkoleń występują w roli prelegentów, oraz przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Ponad 70 przedstawicieli śląskich miast i gmin

W projekcie "Standardy obsługi inwestora w samorządzie" organizowanym w Raciborzu udział bierze ponad siedemdziesięciu przedstawicieli następujących samorządów: Wilkowice, Świętochłowice, Częstochowa, Rybnik, Ruda Śląska, Mszana, Mikołów, Lyski, Krzyżanowice, Rydułtowy, Bieruń, Dąbrowa Górnicza, Gaszowice, Katowice, Lyski, Mstów, Nędza, Pawłowice, Pawonków, Pietrowice Wielkie, Popów, Racibórz, Toszek, Wojkowice, Woźniki, Zawiercie, Zbrosławice, Blachownia, Brenna, Cieszyn, Dąbrowa Zielona, Hażlach, Jastrzębie-Zdrój, Ogrodzieniec, Świerklany, Żory i Czerwionka-Leszczyny.

Uczestnicy szkolenia podzieleni są na cztery grupy. Całość wydarzenia trwa od poniedziałku 15.05 do wtorku 23.05. W grupie czwartej udział wezmą przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

do góry