Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
09 Październik 2019
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
Prezydent uczestniczył w Kongresie 590
Prezydent uczestniczył w Kongresie 590


W Jasionce koło Rzeszowa w dniach 7-8.10 odbyła się 4. edycja Kongresu 590. To ważne wydarzenie gospodarcze, podczas którego dyskutowano o przyszłości polskiej ekonomii. W trakcie dwudniowych obrad z uczestnikami spotkali się m. in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. W kongresie uczestniczyło 6 tys. osób. Wśród nich byli przedstawiciele biznesu, administracji rządowej i samorządowej. Udział w kongresie wziął prezydent Raciborza Dariusz Polowy oraz jego zastępca Michał Fita.

Jak przekonują  organizatorzy,  kongres to  unikalne  forum  wymiany  doświadczeń,  idei  i argumentów pomiędzy przedstawicielami biznesu, świata nauki, polityki i administracji.
 
- To okazja do spotkania w jednym miejscu i w jednym czasie ludzi, którzy mają realny wpływ  na decyzje jakie zapadają w Warszawie, czy Katowicach. Naszym obowiązkiem jest tutaj być i przysłuchiwać się tym rozmowom, a tam gdzie to możliwe również w nich uczestniczyć  - przekonuje Dariusz Polowy.

Prezydent podkreślił wysoki poziom prowadzonych dyskusji panelowych. Były wśród nich m. in. segmenty poświęcone klimatowi i energetyce, czy instytucjom i relacjom biznesu z administracją publiczną.

Liczy się każde spotkanie, możliwość rozmowy, wymiana myśli i doświadczeń. Podczas wizyty w Rzeszowie, prezydent Dariusz Polowy i Michał Fita spotkali się m. in. z Tadeuszem Ferencem, doświadczonym samorządowcem, sprawującym piątą kadencję urząd Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszowski Kongres 590

9 październik 2019 11 zdjęć

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H