Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
07 Październik 2019
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
 
W Katowicach rozmawiali o Programie dla Śląska

Naczelnik Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta w Raciborzu Anna Kobierska – Mróz wraz z przedstawicielami pozostałych gmin Subregionu Zachodniego wzięła udział w Kongresie Program dla Śląska zorganizowanym w dniach 2-3 października 2019 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach. Kongres był okazją do dyskusji na temat przyszłości regionu w której uczestniczyli przedstawiciele rządu i samorządu, biznesu, środowiska naukowego oraz środowisk eksperckich.

W grudniu 2017 roku premier Mateusz Morawiecki ogłosił Program dla Śląska, którego koordynacją zajmuje się Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. To jeden z najważniejszych projektów realizowanych w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Jego celem długoterminowym jest zmiana profilu gospodarczego regionu za pomocą rozwoju branż nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie.

48 miliardów złotych – tyle pieniędzy pracuje już w gospodarce dzięki Programowi dla Śląska. Po dwóch latach działania programu przyszedł czas na pierwsze podsumowania. – To program otwarty, do którego wciąż chcemy dołączać nowe projekty – podkreślił Jerzy Kwieciński, minister finansów, inwestycji i rozwoju.


Podczas Kongresu Programu dla Śląska, który w tym roku odbył się pod hasłem „Nowoczesność i tożsamość regionu”, zostały podpisane dwie umowy. Pierwsza z nich to dofinansowanie z Funduszy Europejskich dla projektu GEPARD II na zakup stu elektrycznych autobusów, które będą obsługiwały linie miejskie w aglomeracji śląskiej. Druga dotyczy dofinansowania na zagospodarowanie terenów poprzemysłowych.


W Katowicach rozmawiali o Programie dla Śląska
 

Uczestnicy kongresu debatowali w panelach tematycznych dotyczących między innymi przyszłości osób młodych na rynku pracy, walki ze smogiem, elektromobilności, rewitalizacji, przemysłu 4.0 czy smart cities, a także brali udział w warsztatach dla przedsiębiorców i innowatorów.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H