Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
08 Maj 2020
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
Ruszyła budowa hali przy ul. 1 Maja
Ruszyła budowa hali przy ul. 1 Maja

Na terenie po byłej cukrowni rozpoczęła się właśnie budowa hali produkcyjnej. Inwestorem jest Polska Ekologia Sp. z o.o. z Raciborza –  jedna z najbardziej doświadczonych firm działających w branży Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce. Firma została założona w 2000 roku i od początku swojej działalności zajmowała się integracją środowiska instalacyjnego oraz propagowaniem idei energetyki odnawialnej.

Nieruchomość o powierzchni niemal 2 ha Miasto sprzedało spółce w drodze przetargu nieograniczonego w ubiegłym roku. W miejscu obecnie realizowanej inwestycji powstanie hala magazynowa z budynkiem socjalno biurowym o powierzchni 1500m2.

Zakończenie budowy planowane jest na przełom września i października, a zatrudnienie w nowym miejscu znajdzie kilkadziesiąt osób.

Pierwotnie Miasto oferowało na terenie po byłej cukrowni nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 9,5 ha. Obecnie w ofercie pozostały tylko dwie ostatnie działki o powierzchni 1,1 ha i 2 ha. Pozostałe tereny zostały zakupione przez inwestorów zajmujących się m.in. produkcją systemów do balustrad całoszklanych i balustrad dla budownictwa ogólnego oraz automatyki przemysłowej.Teren inwestycyjny zlokalizowany przy ul. 1 Maja to laureat konkursu „Grunt na medal 2018″ organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, którego celem było wyłonienie i promocja najlepszych terenów produkcyjnych w Polsce.

 /PrzedsiębiorczyRacibórz/

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H