• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Publikacja z konferencji OZE dostępna na stronie Urzędu (..)

Publikacja z konferencji OZE dostępna na stronie Urzędu Miasta

2017-08-02

Wydanie książkowe publikacji pokonferencyjnej jest zwieńczeniem dotychczasowej współpracy w ramach projektu "Edukacja i promocja w zakresie OZE na pograniczu polsko - czeskim", który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa "Przekraczamy granice". Projekt obejmował organizację konferencji poświęconej odnawialnym źródłom zwłaszcza w zakresie architektury. Dzięki przedsięwzięciu udało się zrealizować także warsztaty dla studentów uczelni w Raciborzu i Ostrawie, a w efekcie umożliwić wymianę doświadczeń oraz wiedzy naszych i czeskich studentów.

 Książka pod redakcją dr Joanny Sokołowskiej - Moskwiak zatytułowana "Technological innovations and sustainability Development in architecture and construction" liczy sobie 233 strony. Monografia została wydana w języku angielskim. Na monografię składa się 20 artykułów naukowych autorów polskich i czeskich oraz streszczenie. Teksty traktują o takich kwestiach jak: efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w przemyśle budowlanym, stymulatory i bariery zrównoważonego rozwoju w obszarach zurbanizowanych, technologiczne i materialne innowacje we współczesnej architekturze. Naukowcy w swoich artykułach pochylali się nad tak specjalistyczną materią jak np. analiza potencjału instalacji solarnych na obszarach miejskich na przykładzie Bydgoszczy, fotowoltaika w procesie renowacji budynków w Niemczech, a nawet straty energii spowodowane istniejącymi zabudowaniami w rodzaju balkonów. 

Jednym z wiodących partnerów był Urząd Miasta Racibórz, dla którego jest to okazja, by stworzyć warunki jeszcze szerszego zaistnienia naszej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na arenie międzynarodowej. Jest to jedyna tego typu szkoła w całym regionie i stanowi zaplecze kadrowe dla firm i instytucji w całym subregionie.

Publikacja jest dostepna również w postaci dokumentu elektronicznego w formacie pdf, który został zamieszczony poniżej.

 

 

 

.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności - rzecznik
pdf 2017-08-02 INNOWACJE TECHNOLOGICZNE I ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W ARCHITEKTURZE I W BUDOWNICTWIE.pdf
ilość pobrań: 1242
INNOWACJE TECHNOLOGICZNE I ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W ARCHITEKTURZE I W BUDOWNICTWIE.pdf 20.53MB zobacz

do góry