• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/RACIBÓRZ NA TARGACH INWESTYCYJNYCH W WARSZAWIE

RACIBÓRZ NA TARGACH INWESTYCYJNYCH W WARSZAWIE

2017-04-26
 

W dniach 21-23 kwietnia Miasto Racibórz promowało swoje najważniejsze tereny inwestycyjne podczas targów inwestycyjnych INVESTATE – POLAND 2017 w Warszawie - jednej z najważniejszych tego typu imprez w kraju, która skierowana jest do potencjalnych inwestorów nie tylko z Polski, ale i z całej Europy.

Targi rozpoczęły się w piątek 21 kwietnia o godz 10.00. Oficjalnego otwarcia dokonali Prezes Targów Pomorskich – Roman Pikuła, Prezes Polsko – Fińskiej Izby Gospodarczej Tomasz Orłowicz oraz przedstawiciel Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. - Dariusz Duda z Departamentu Inwestycji Zagranicznych.

 

 Racibórz nawiązał w czasie targów współpracę z tak cenionymi partnerami jak Polsko - Fińska Izba Gospodarcza. Takie relacje mogą być podstawą m.in. do przyszłych kontraktów  zawieranych pomiędzy polskimi i fińskimi biznesmenami.

Grono uczestników to inwestorzy, przedsiębiorcy którzą rozważają zakup teren pod realizację swojego biznesu.

Raciborskie stoisko było jednym z najczęściej odwiedzanych! Usytuowane zostało tuż przy stoisku Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A., z którą Racibórz ścisłe od zeszłego roku współpracuje. Przedstawiciele miasta przeprowadzili szereg rozmów z potencjalnymi inwestorami. Największym zainteresowaniem cieszyły się tereny produkcyjne - w tym teren przy ul. 1 Maja oraz nieruchomości włączone do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. ( patrz oferta: https://www.raciborz.pl/invest_in_raciborz/ul_Cecylii)

Zainteresowanie wzbudził również teren pod działalność usługową zlokalizowany pomiędzy ul. Gliwicką i Odrodzenia, na który Miasto ogłosiło przetarg. (zobacz:http://www.bipraciborz.pl/bip/dokumenty-akcja-wyszukaj-idstatusu-77591-idtypu-77593-idkategorii-39853-idzakladki-95775-numerzakladki-1?komunikat=15063002)

W gronie uczestników targów znaleźli się także przedstawiciele Izb Gospodarczych różnych krajów, z którymi przeprowadzono rozmowy w celu zorganizowania misji gospodarczych w reprezentowanych przez nich krajach.

Podczas targów odbyła się także konferencja, której prelegentami byli m.in. przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A., izb gospodarczych, Europejskiego Instytutu Nieruchomości.

Miasto nawiązało szereg kontaktów, które mamy nadzieję znajdą swoje odzwierciedlenie w nowych inwestycjach za co trzymamy mocno kciuki!

 

do góry