• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Sukces Raciborza na Europejskim Kongresie Małych i (..)

Sukces Raciborza na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

2017-10-20
 


Miasto Racibórz może pochwalić się tytułem „Samorządu, który wspiera MŚP”, a prezydent Mirosław Lenk statuetką Lidera. Wczoraj nagrody te wręczyli prezydentowi marszałek Wojciech Saługa, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej Tadeusz Donocik i był wicepremier Janusz Steinhoff, a wszystko to w ramach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.


3 dni, 6 000 uczestników z 30 krajów, ponad 100 wystawców i 100 wydarzeń. Globalne marki i lokalne biznesy. Tak w skrócie opisać można VII edycję Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Hasło przewodnie tej edycji to: „Uwolnić biznes!”. Głównym współorganizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


W wydarzeniu tym bierze udział również miasto Racibórz. Pracownicy Referatu Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora od środy promują tereny inwestycyjne oraz walory Miasta Racibórz jako jeden z wystawców Targów Biznes Expo – największego wydarzenia towarzyszącemu Kongresowi. Raciborskie stoisko i prezentowana oferta budzi duże zainteresowanie zwiedzających. To doskonała okazja do rozmów biznesowych. Owocem jednej z nich będzie spotkanie w Raciborzu z przedsiębiorcą zainteresowanym dwoma terenami inwestycyjnymi. Efektem jednej z takich rozmów będzie spotkanie w Raciborzu z przedsiebiorcą zainteresowanym kilkoma terenami inwestycyjnymi.


Jednym z kluczowych punktów wczorajszego programu Kongresu, była Sesja Sejmiku Województwa Śląskiego Nauka-Biznes-Samorząd, podczas której Prezydent Miasta Mirosław Lenk odebrał statuetkę Lidera, który wspiera MŚP oraz wyróżnienie dla Miasta "Samorząd, który wspiera MŚP". Celem programu jest promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora. Wyróżnienie to jest wyraźnym sygnałem na to, iż podejmowane działania w zakresie wspierania MŚP są skuteczne i mają charakter trwały.

do góry